موضوعات
خراسان جنوبی

دولت برای تحول در خراسان جنوبی برنامه‌ریزی کند

نویسنده:
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی با بیان اینکه اعتباراتی به عنوان مشوق برای تجهیزات ماشین‌ها داده‌ایم، گفت: مبنای دولت جلوگیری از خام‌فروشی است و دولت باید در استان خراسان جنوبی برای تحول گام‌های بیشتری بردارد.
1396/08/21
به گزارش تسنیم، «علی یزدانی» در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: خراسان جنوبی استانی کمتر توسعه یافته است که دولت تلاش دارد برای این استان‌ گام‌های ویژه‌ای بردارد. وی با اشاره به  بازدید از 4شهرستان استان خراسان افزود: در این سفر تصمیمات برای تحرک بیشتر گرفته شد و از آن جایی که معظل جدی کشور و خراسان جنوبی آب است برنامه‌ها باید در جهت توسعه و عرضه اقتصادی باشد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی گفت: در کشاورزی آب زیادی مصرف می‌شود که باید حوزه‌های مختلف دیگری را در نظر گرفت. باید تحرک بیشتری برای بیکاری به وجود آید.
یزدانی با بیان اینکه خراسان جنوبی در زمینه‌های گردشگری، صنایع دستی و معادن ظرفیت زیادی دارد افزود: خراسان جنوبی معادن ارزشمندی در حوزه خاک‌های صنعتی دارد که امکان صادرات  دارد و در حوزه معادن فلزی، سرب، طلا و سنگ‌های تزئینی از ظرفیت خوبی برخوردار است و سازمان ایمیدرو در استان حضور نسبتاً خوبی دارند.
وی گفت: بسیاری از بنگاه‌های که امروز در صنایع فعال هستند مشکل بازار ندارند و گلایه‌مندی در زمینه تسهیلات بانکی و نحوه تعاملات بانک‌هاست که باید جدی‌تر شود. همواره در کشور مالیات بر ارزش افزوده مطرح است و اگر قرار است تحرک در استان‌های کمتر توسعه یافته ایجاد شود عوامل تشویقی باید در نظر گرفته شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی بیان کرد: با وجود همه مشکلات در کشور، منابع ما فقط مالیات و پول نفت است و منابع دیگر زیاد تاثیرگذار نیست. سال گذشته بیشترین اشتغال در بنگاه‌های خرد بوده و در برنامه‌ریزی دولت جلوگیری از خام فروشی و جلوگیری از واردات مطرح است.
یزدانی افزود: یکی از مشکلات بنگاه‌های کوچک نبود توجه به مطالعات فنی، نرخ بازگشت سرمایه، نداشتن اهلیت و توجه به موضوع آموزش و بازار است.
وی اظهار کرد: برای هر سرمایه گذاری که بخواهد در نواحی و شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی سرمایه‌گذاری کند مشوق‌هایی در نظر گرفته شده که پولی که از آنها برای زمین دریافت می‌شود برای زیرساخت‌هاست و با 5 درصد پیش پرداخت این واگذاری‌ها انجام می‌شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قرار است شهرک‌های صنعتی در خراسان جنوبی توسعه یابد و در راستای رفع مشکلات واحدهای صنعتی در استان باید نرخ بیمه تامین اجتماعی، نرخ تسهیلات قابل ارائه و نرخ مالیات بر ارزش افزوده کاهش یابد.
یزدانی افزود: در خراسان‌جنوبی در مجموعه شرکت شهرک‌های صنعتی بیش‌ از 60 درصد رشد واگذاری در 8ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته وجود  دارد که نشان از تحول صنعت، معدن و صنایع معدنی در استان است.
وی خاطرنشان کرد: یک و نیم میلیارد دلار تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی با نرخ رشد 6درصد در اختیار واجدان شرایط قرار می‌گیرد که در این راستا خراسان جنوبی بهترین استانی است که می‌تواند از این تسهیلات استفاده کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code