موضوعات
خراسان جنوبی

دستگیری 96 شکارچی غیرمجاز در خراسان جنوبی

نویسنده:
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 96 شکارچی غیرمجاز و متخلف زیست‌محیطی در استان دستگیر شدند...
1396/06/26
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 96 شکارچی غیرمجاز و متخلف زیست‌محیطی در استان دستگیر شدند.
«مسعود مستقیم» در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد ٢١ نفر نیز قبل از انجام شکار و در حین شروع به شکار دستگیر شده اند.
این  مقام مسئول بیان کرد: از شکارچیان متخلف ٣٠٨ عدد ادوات و وسایل شکار غیرمجاز حیات وحش شامل فشنگ، سلاح ساچمه زنی و بادی، دام و تله حیات وحش، قفس نگهداری پرندگان وحشی، چاقو و دوربین چشمی کشف شد.
وی گفت: همچنین کشف ٧4٠ قطعه و راس انواع پرنده و گونه جانوری شامل پرندگان زینتی، وحشی، آبزی و کنار آبزی، آهو، قوچ، میش، کل، بز و خرگوش از دیگر اقلام به‌دست آمده از این شکارچیان بود.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی اظهار کرد: با برنامه ریزی انجام گرفته، حضور فعال و تلاش شبانه روزی ماموران اجرایی این یگان، پایش و نظارت مستمر مناطق تحت مدیریت، آزاد، مرزی و کویری استان، افزایش ضریب امنیتی مناطق و همکاری و مشارکت جوامع محلی توانستیم در سال جاری عرصه را بر شکارچیان متخلف تنگ کنیم.
به گفته مستقیم، یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی برنامه‌های ویژه، منسجم و آینده نگر برای مناطق حفاظت شده به‌خصوص در زمینه شکار و صید دارد.
وی یادآوری کرد: یگان حفاظت محیط زیست استان همه تلاش  خود را برای برخورد قاطع با شکارچیان غیرمجاز به کار گرفته و افراد خاطی باید بدانند علاوه بر اینکه به ازای هر شکار غیرمجاز جریمه پرداخت می‌کنند، به حبس نیز محکوم می‌شوند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین از ابتدای امسال، 5٠ گونه جانوری و پرنده در استان تیمار و در طبیعت رها سازی شدند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code