موضوعات
خراسان جنوبی

خراسان جنوبی پیشگام در اجرای طرح ملی کنترل و کاهش طلاق

نویسنده:
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی گفت: این استان در زمینه اجرای طرح ملی کنترل و کاهش طلاق در سطح کشور پیشگام است.
1396/05/24
به گزارش ایرنا، «عصمت محمودی» در نشست کارگروه فرهنگی اجتماعی شهرستان بشرویه افزود: برای مقابله و پیشگیری در خصوص طلاق سندی ملی براساس مطالعات تدوین شده است.
وی ادامه داد: در این سند وظیفه همه دستگاه های مسئول نظیر بهزیستی، دادگستری، نیروی انتظامی و آموزش و پرورش مشخص شده است و باید براساس آن، وظایف و تکالیف خود را انجام دهند.
محمودی اظهار کرد: آموزش، مشاوره، حمایت‌های اجتماعی، ترویج و فرهنگسازی، قضاوت و سلامت از مهم ترین محورهای طرح ملی کنترل و کاهش طلاق است.
وی تاکید کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در پیگیری وضعیت آسیب های اجتماعی به‌ویژه طلاق در کشور و مطالبه ایشان از دستگاه‌های اجرایی این موضوع نیازمند یک حرکت ملی است که باید تحقق یابد.
محمودی اضافه کرد: در زمینه مقوله طلاق خراسان جنوبی در رده 28 کشور قرار دارد اما با این وجود باید با ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌ها و ایجاد تغییر نگرش و بینش، ذهن جامعه را نسبت به آثار مخرب طلاق آگاه کرد.
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استاندار خراسان جنوبی گفت: معضل بیکاری یکی از مهم ترین دلایل بروز آسیب‌های اجتماعی است.
وی ادامه داد: با فراهم آوردن بسترهای رفع مشکل بیکاری جوانان ما کمتر شاهد بروز آسیب‌های اجتماعی ناگوار نظیر اعتیاد هستیم.
محمودی با تاکید بر آموزش در سطح جامعه برای کنترل و پیشگیری معضلات اجتماعی افزود: برای آموزش ابتدا باید از خانواده‌ها شروع کرد تا بتوان در برابر آسیب‌هایی نظیر تهاجم فرهنگی، اعتیاد و بی عفتی برنامه‌هایی هدفمند در سطح جامعه اجرا کرد.
وی یکی از مهم ترین ویژگی‌های دولت تدبیر و امید را پذیرفتن آسیب‌های اجتماعی خواند و اضافه کرد: باید با ترویج نشاط اجتماعی در بین سایر اقشار آسیب‌های ناشی از افسردگی و ناامیدی را کاهش داد.
محمودی تاکید کرد: در زمینه مقابله با تهاجم فرهنگی غفلت‌هایی نیز از جانب متولیان امور فرهنگی و خانواده‌ها نیز صورت پذیرفته که باید با طرح برنامه‌هایی مدون و هدفمند به مقابله با شبیخون فرهنگی رفت.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code