موضوعات
خراسان جنوبی

جامعه امروز به اخلاق‌مداری نیاز دارد

نویسنده:
استاندار خراسان جنوبی گفت: جامعه ما امروز بیش از هر چیز به اخلاق نیکو و حسن خلق نیاز دارد چون اگر جامعه شاهد ریاکاری و گفتار با کردار متضاد باشد، اثری که ما می‌خواهیم را نخواهد داشت....
1396/07/15
استاندار خراسان جنوبی گفت: جامعه ما امروز بیش از هر چیز به اخلاق نیکو و حسن خلق نیاز دارد چون اگر جامعه شاهد ریاکاری و گفتار با کردار متضاد باشد، اثری که ما می‌خواهیم را نخواهد داشت.
به گزارش ایرنا «محمد مهدی مروج الشریعه» در گردهمایی مدیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر، فرماندهان پایگاه‌های مقاومت و سرگروه‌های بسیج صالحین ادارات خراسان جنوبی در بیرجند افزود: اخلاق مداری و صداقت، مصداق به ثمر نشستن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.
وی امر به معروف و نهی از منکر را مهم‌ترین اصل اسلامی دانست و اظهار کرد: امروز کشور ما مزین به دریافت پیکر مطهر شهید محسن حججی شد و یاد همه شهیدان را گرامی می‌داریم.
مروج الشریعه ادامه داد: امام حسین (ع) برای نگه احیای دین خدا و سنت‌های الهی، اقامه عدل و  حفظت از کتاب خدا قیام کرد.
استاندار خراسان جنوبی گفت: حرکت امام حسین (ع) از ابتدای خروج از مدینه تا جایی که پیکر مطهر ایشان در سرزمین کربلا به خاک سپرده شد، مبین امر به معروف و نهی از منکر است.
وی افزود: جامعه امروز ما بیش از هر روز دیگری به روش‌های مناسب امر به معروف و نهی از منکر نیاز دارد، وارث عاشورا هستیم و نحوه امر به معروف در بستر زمان فعلی نیاز به فرهنگ سازی دارد.
استاندارخراسان‌جنوبی با تاکید بر اینکه به تعالی خانواده نیاز داریم گفت: فناوری و پیچیدگی‌های تکنولوژیکی با فرهنگ‌سازی‌هایی که دارد گسست خانوادگی ایجاد می‌کند، امروز هر کدام از اعضای خانوده با یک گوشی همراه به همه شبکه‌های اطلاع رسانی بین المللی وصل هستند که هیچ ایرادی ندارد اما این یک گسست عاطفی ایجاد می‌کند.
مروج الشریعه ادامه داد: از ورود تکنولوژی نمی‌توان جلوگیری کرد اما از اصول مسلم اعتقادی و فرهنگ خود که میراث گرانبهای نسل گذشته است هم نمی‌شود چشم پوشید.
استاندار خراسان جنوبی گفت: بخشی از همه ایثارگرهایی که در مردم در دفاع مقدس متبلور شد نشان از یک استحکام خانوادگی و تعالی خانواده دارد.
وی گفت: در کشورهای اروپایی پلیس به عنوان یک ضابط آمر، حمایت از امر به معروف می‌کند و رفتاری که در کشور سوئیس نهادینه شده موجب شد که از سال 1887 تا امروز مردم سوئیس برای چگونگی اخذ عوارض و میزان مالیات فقط با رفراندمی که دولت برگزار می‌کند حرف اول و آخر را می‌زنند.
مروج الشریعه گفت: در کشورهای اروپایی و در جایی که بناست اعمال قانون شود به مراتب از ما سختگیرتر برخورد می‌کنند اما آنجا ضابطه برای همه یکسان و بی تعارف است.
وی تاکید کرد: در کشورهای یادشده در همه شئونات رعایت قانون بدون تعارف انجام می‌شود و هیچ تعارفی هم در اعمال قانون وجود ندارد.
وی گفت: متاسفانه در کشور ما تعارف، ملاحظه کاری، رودربایستی و قوم و خویشی اجازه چنین رفتاری را به راحتی به ما نمی‌دهد.
استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: اگر بخواهیم در جامعه متنفذ باشیم باید منطق الهی را مدنظر قرار دهیم و در منطق الهی برای ما استثنا قائل نیستند. برای ما که فرهنگ عاشورایی داریم توجه به امر به معروف مهم تر است.
وی بیان کرد: هرجایی نمی‌شود امر به معروف کرد و باید با بهترین زبان این کار انجام شود بنابراین رفتار ما امروز در شئونات مختلف جامعه برای چگونگی اثربخشی در امر به معروف و نهی از منکر حرف اول ر امی زند.
وی افزود: امروز کشور شاهد دریافت پیکر شهید مطهر حججی است و این فرد ثابت کرد که یکی از جلوه‌های امر به معروف و نهی از منکر است.
وی اظهار کرد: شهید حججی به زیبایی تمام به گونه ای که قلم عرفان از بیان آن قاصر است، در اوج جوانی از همه تعلق‌های دنیوی گذشت و به مقام بلند شهادت می‌رسد.
استاندار خراسان جنوبی گفت: ضابطان باید خود آراسته به همه معارف و شئونات اسلامی باشند. آنچه امروز این اصل مهم را در جامعه بارور می‌کند اخلاق اسلامی است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code