موضوعات
خراسان جنوبی

تکمیل انبار داروی خراسان جنوبی نیازمند 19 میلیارد ریال بودجه است

نویسنده:
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند از پیشرفت 85 درصدی پروژه انبار دارویی بیرجند خبر داد و گفت: عملیات ساختمانی این پروژه تا پایان شهریورماه به اتمام می‌رسد و 19 میلیارد و 500 میلیون ریال برای تکمیل آن نیاز است.
1396/05/25
به گزارش ایرنا، «کبری ناصری» در حاشیه بازدید معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از این پروژه افزود: نخستین پیگیری‌ها برای ساخت انبار دارو در استان سال 1389 آغاز شد.
وی گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان و قرار داشتن آن در مسیر گسل‌های زلزله، احتمال ایجاد سایر بلایای طبیعی و حوادث مترقبه بیشتر است. به‌دلیل داشتن مرز مشترک و همجواری با کشور افغانستان خدمات رسانی به مردم محروم منطقه، آمادگی و حضور کادر درمانی در مواقع بحرانی ضروری به نظر می‌رسد.
وی بیان کرد: در تیم درمان اهمیت ارائه خدمات دارویی بر هیچکس پوشیده نیست به نحوی که چنانچه خدمات دارویی به موقع در کنار سایر خدمات پزشکی ارائه نشود درمان موثری انجام نخواهد شد.
وی ادامه داد: ارائه خدمات دارویی باید سریع به موقع باشد و در شرایط مطلوب نگهداری شود . بدین منظور نیاز به دپوی دارویی مناسب در استان احساس می‌شود.
ناصری اظهار کرد: برای در اختیار داشتن دپوی دارویی مناسب، نگهداری دارو در شرایط مطلوب و دسترسی سریع و آسان به دارو در شرایط بحران به انبار دارویی استاندار نیاز است.
وی عنوان کرد: سال 89 یک میلیارد و 386 میلیون ریال از اعتبارات استانی با عنوان کمک به تکمیل و تجهیز فضاهای بهداشتی و دارویی(انبار دارو) به این امر اختصاص یافت. وی یادآور شد: سال 1390 موافقت مسئولان استانی مبنی بر واگذاری زمین برای ساخت انبار دارو اخذ شد و در جلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان  با استقرار مجتمع انبار دارویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در حاشیه جاده شکراب موافقت شد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تصریح کرد: این زمین به مساحت 4هزار و 900 مترمربع با قیمت 983 میلیون ریال خریداری و تحویل معاونت شد که سریعا نسبت به تهیه نقشه‌های اولیه با همکاری دفتر فنی دانشگاه اقدام شد.
ناصری اضافه کرد: سپس نسبت به عقد قرارداد خرید، حمل و نصب آهن‌های سوله با مبلغ هزار و 918 میلیارد و 981 میلیون ریال اقدامات لازم انجام شد. همزمان اجرای فنداسیون انبار دارو، نصب اسکلت و سقف سوله انجام شد.
وی گفت: سال‌های 92، 93 و ابتدای 94 به علت نبود بودجه پروژه متوقف شد و بعد از اختصاص اعتبار از ابتدای سال 95 ادامه عملیات اجرایی انبار دارو شامل حصارکشی و اجرای دوربین دور زمین، تهیه نقشه‌های داخلی انبار، سرایداری، اتاق تاسیسات و اجرای سازه داخلی انبار آغاز شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code