موضوعات
خراسان جنوبی

تصویب جذب ۶۴۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان‌جنوبی

نویسنده:
استاندار خراسان‌جنوبی از جذب ۶۴۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان خبر داد.
1396/06/08
به گزارش ایسنا، «سید علی‌اکبر پرویزی» اظهار کرد: جذب این رقم  در استان به تصویب رسیده كه بخشی از آن اجرایی شده و امیدواریم بخش باقیمانده تا پایان سال اجرایی شود.
وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری‌های خارجی در استان، در بخش‌های فولاد، چدن، آب و ... است، افزود: در حال حاضر، شاهد تولید و صادرات سیمان از استان هستیم. استاندار خراسان‌جنوبی ادامه داد: كارخانه كك طبس نیز آماده بهره‌برداری است كه در آینده نزدیك اجرایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه مباحث مربوط به اعتبارات ارزی فولاد قاین مرتفع شده است، تصریح کرد: در حوزه معادن مس و طلا نیز سرمایه‌گذاری خوبی توسط بخش دولتی و یک شرکت سرمایه‌گذار از استرالیا به انجام رسیده است.
استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: در حوزه‌های بیمارستانی، آبرسانی، مدارس و ایجاد برخی زیرساخت‌های اقتصادی و خدمات، اقدامات بسیار مناسبی از سوی دولت در استان به انجام رسیده است.
پرویزی با اشاره به اتصال استان به خط ریلی راه‌آهن سراسری، افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته و حمایت‌های رئیس‌جمهوری و دولت پیمانکار فاز اول این پروژه مهم از کال شور- گناباد انتخاب شده كه در آینده‌ای نزدیك اجرایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه کنسرسیوم ریل خراسان‌جنوبی تشکیل و به صندوق توسعه ملی معرفی شده است، اظهار کرد: برای اجرای این پروژه مهم ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری نیاز است كه امید است از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و فاینانس خارجی با همكاری قرارگاه خاتم و آستان قدس رضوی به انجام برسد.
استاندار خراسان‌جنوبی به اجرای طرح انتقال آب استان اشاره کرد و ادامه داد: این طرح در حال پیگیری است که امیدواریم در خصوص تأمین آب شرب و صنعت بتوانیم به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.
پرویزی انتقال آب از برخی از استان‌های کشور و نیز استفاده از آب‌های موجود در دشت آهنگران و دشت خوشاب را مورد تأکید قرار داد و افزود: اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان و خرید تضمینی آب از سوی وزارت نیرو از دیگر طرح‌هایی است که در این زمینه دنبال می‌شود.
وی اظهار کرد: دولت در 4 سال گذشته اقدامات وسیعی در راستای خدمات‌رسانی در استان انجام داده است اما عقب‌ماندگی جدی این استان و از طرفی خشکسالی‌ها باعث شده است که آن طور که باید به نقطه مطلوب نرسیم.
استاندار خراسان‌جنوبی یادآور شد: امیدواریم با اجرایی شدن تصمیمات دولت در استان، زمینه توسعه این استان و ایجاد شرایط مناسب برای اشتغال بیشتر فراهم شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code