موضوعات
خراسان جنوبی

تاکید استاندار خراسان جنوبی بر بهره گیری از توان بانوان

نویسنده:
استاندار خراسان جنوبی گفت: باید از ظرفیت و توان بانوان در تمامی عرصه‌ها به خوبی استفاده شود. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، سید علی‌اکبر پرویزی در دیدار با مشاوران امور بانوان فرمانداری‌های شهرستان‌های تابعه استان افزود: مسئولان ذیربط در استان باید نسبت به تهیه بانک اطلاعاتی کامل از زنان و بانوان توانمند در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی اقدام کنند تا بتوان در مواقع لزوم از ظرفیت آنها نهایت استفاده را برد....
1396/05/18
استاندار خراسان جنوبی گفت: باید از ظرفیت و توان بانوان در تمامی عرصه‌ها به خوبی استفاده شود. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، سید علی‌اکبر پرویزی در دیدار با مشاوران امور بانوان فرمانداری‌های شهرستان‌های تابعه استان افزود: مسئولان ذیربط در استان باید نسبت به تهیه بانک اطلاعاتی کامل از زنان و بانوان توانمند در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی اقدام کنند تا بتوان در مواقع لزوم از ظرفیت آنها نهایت استفاده را برد.
این مقام مسئول با بیان اینکه استفاده از توان و ظرفیت بانوان، نیازمند تغییر نوع نگاه و نگرش جامعه نسبت به این قشر مهم و تاثیرگذار است، گفت: باید نگاه‌ها به این موضوع عوض شود تا بتوان اقدامات جدی تر و اساسی تری در زمینه استفاده از توان موجود به انجام رساند.
استاندار خراسان جنوبی ضمن تبریک شروع به‌کار دولت دوازدهم گفت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها و سیاست‌های کاری دولت دوازدهم استفاده از توانمندی‌هایی است که در جامعه زنان وجود دارد؛ این در حالی‌است که کادرسازی و نیروسازی باید از رده‌های پایین و در استان‌ها شکل بگیرد تا بتوان در رده‌های بالای مدیریتی از این عزیزان بیشتر و بهتر استفاده کرد.
وی ضمن تاکید بر انجام کارهای پژوهشی در زمینه مشکلات زنان و بانوان بیان کرد: این پژوهش‌ها باید کاربردی و براساس نیاز بوده و در سطح جامعه به مرحله عمل گذاشته شود و بتواند گرهی از مشکلات موجود را باز کند.
پرویزی با بیان اینکه جلسات بعدی باید با دستور کارهای مشخص برگزار شود، افزود: به منظور استفاده بهینه از امکانات موجود باید هریک از شهرستان‌ها با احصای مشکلاتی که بیشترین فراگیری را دارد با متمرکز کردن امکانات و اعتبارات در این زمینه کار کنند.
وی موضوع اشتغال زنان را از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های دولت دانست و گفت: با توجه به محدودیت‌هایی که در حوزه‌های دولتی وجود دارد باید استفاده از ظرفیت‌های موجود در حوزه صنایع دستی و نیز اشتغال‌های خرد و خانگی در دستور کار قرار گیرد تا بتوان با کمترین امکانات و اعتبارات به اشتغال پایدار دست یافت.
استاندار با بیان اینکه امسال بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون دلار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اشتغال در نقاط روستایی و محروم در نظر گرفته شده است، افزود: با توافقاتی که با بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) صورت گرفته بالغ بر 300 میلیارد تومان نیز اعتبارات در زمینه ارائه تسهیلات اشتغال به روستاییان و نقاط مرزی و عشایری با کارمزد پایین اختصاص یافته است.
وی گفت: در زمینه اشتغال‌های خرد و خانگی و نیز صنایع دستی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بسیار خوبی در این استان وجود دارد که از آن جمله می‌توان به وجود سنگ‌های تزئینی، صنایع دستی، بوم گردی و نیز قالی بافی و صنایع وابسته در این زمینه اشاره کرد.
پرویزی موضوع بازاریابی محصولات تولیدی در این زمینه را مورد تاکید جدی قرار داد و افزود: یکی از مواردی که همواره مورد بحث و پیگیری بوده  موضوع بازاریابی محصولات و تولیداتی بوده که توسط زنان توانمند و بانوان علاقه مند در این رابطه تولید شده است.
وی بیمه زنان روستایی را از اولویت‌های کاری دولت دوازدهم دانست و تصریح کرد: باید ظرفیت‌های ورزشی و تفریحی که در شهرستان‌ها وجود دارد به نحوی ساماندهی شود که امکان استفاده زنان و بانوان نیز از آنها وجود داشته باشد.
در این جلسه هر یک از مشاوران بانوان فرمانداری‌های شهرستان‌های تابعه استان نیز به ارائه نظرات، دیدگاه‌ها و مسائل و مشکلات کاری خود در حوزه‌های مختلف پرداختند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code