موضوعات
خراسان جنوبی

بازروایی حماسه دفاع مقدس و انتقال رشادت‌های رزمندگان با شیوه‌های خلاقانه به جوانان امروز

نویسنده:
«مجید کریمیان» رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، گفت: بازروایی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به زبان طنز بهترین راه انتقال رشادت‌های رزمندگان اسلام به جوانان است و دستگاه‌های فرهنگی باید تلاش کنند که در این مسیر گام بردارند...
1396/05/07
«مجید کریمیان» رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، گفت: بازروایی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به زبان طنز بهترین راه انتقال رشادت‌های رزمندگان اسلام به جوانان است و دستگاه‌های فرهنگی باید تلاش کنند که در این مسیر گام بردارند.
به گزارش ایرنا، در حاشیه مراسم اولین یادواره طنز دفاع مقدس و گرامی داشت عملیات مرصاد، رزمندگان در کنار خلق حماسه‌ها و رشادت‌های بزرگ، بگو بخند طنز وار را تا لحظه شهادت به همراه داشتند.
این مقام مسئول ادامه داد: شوق و شور زیارت حضرت دوست، رزمندگان اسلام را بر این داشته بود که با لبی سرشار از خنده به دیدار حضرت دوست بروند که این مهم در بازروایی آن دوران‌ها کاملا مشهود است.
وی اظهار کرد: تاریخ بیانگر این است که رزمندگان اسلام حتی در خفقان رژیم بعث هم دست از طنز برنداشتند. به گونه ای که در زندان‌های موصل و الرمادی عراق هم تئاتر طنز اجرا می‌کردند.
مجیدیان با بیان اینکه شهیدانی همچون شهید مسعود تواضع، جاوید الاثر قهوه چی و سید علی رضایی از مهمترین هنرمندان استان در این حوزه بوده اند، عنوان کرد: این بزرگوران در دهه 60 تئاتر‌هایی در قالب طنز با موضوع انقلاب و دفاع مقدس اجرا می‌کردند که در نوع خودش بسیار تاثیر گذار بود.
وی تاکید کرد: امروزه جوانان در قالب گروه‌های تئاتر مساجد، می‌توانند نقش بسزایی را در این زمینه ایفا کنند و به نوعی دنباله رو راه شهیدان در باز روایی انقلاب و دفاع مقدس باشند. به گفته وی اولین یادواره طنز دفاع مقدس در خراسان جنوبی به همت بچه‌های مساجد شمال شهر بیرجند خصوصا مسجد امام حسن مجتبی(ع) در حال برگزاری است که در این میان جمعی از دستگاه‌های فرهنگی استان همچون حوزه هنری، سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی، بنیاد حفظ آثار و بنیاد شهید در برگزاری هر چه بهتر این یادواره هستند.
«اصغر نقی زاده»، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون میهمان ویژه این مراسم بود که لحظاتی با اجرای طنز دفاع مقدس در بین مردم هنرنمایی کرد.
عنوان اصلی این یادواره « با شهدا بخندیم بود» که با شعر خوانی ها، اجرای تئاتر و خاطره گویی‌ها لحظه‌های شادی برای شرکت کنندگان رقم زد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code