موضوعات
خراسان جنوبی

انتقال آب به خراسان‌جنوبی نیازمند اعتبارات ملی ویژه است

نویسنده:
نماینده شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان این که وزارت بهداشت پیگیری بیشتری برای احداث بیمارستان خوسف داشته باشد، گفت: آب مهم‌ترین مشکل خراسان‌جنوبی است که نیازمند اعتبار ملی ویژه است.
1396/07/29
 به گزارش تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدمحمدباقر عبادی» در نشست شورای اداری شهرستان خوسف که در محل بخشداری مرکزی برگزار شد، در واکنش به سخنان اخیر ترامپ اظهار کرد: سخنان وقیحانه رئیس‌جمهور آمریکا، در عمل به نفع جمهوری اسلامی ایران تمام شد و این عربده‌کشی‌های او کاری از پیش نبرد.
وی با اعلام این که هر کاری که از دست او برآمده در مورد ایران انجام داده است، افزود: باید شرایط امروز را درست مدیریت کرد چون متحدان اروپایی، آسیایی و حتی نزدیکان او از وی فاصله گرفته‌اند و نگاه به شرق پیدا کرده‌اند که این علامت‌ها و نشانه‌های خوبی است برای فروپاشی بلوک غرب که باید این وضعیت حفظ شود.
عبادی با اشاره به اعلام مواضع رئیس‌جمهور، سران قوا و دیگر مسئولان نظام در حمایت از سپاه و محکوم کردن سخنان رئیس‌جمهور آمریکا افزود: این صحبت‌ها و اعلام مواضع محبوبیت سپاه را در منطقه و جهان و در بلوک غرب و اتحادیه اروپا بیشتر کرد.
وی درخصوص احداث بیمارستان خوسف گفت: با توجه به موقعیت شهرستان و قرارگرفتن بر سر راه ترانزیتی و مرکز کشور باید وزارت بهداشت و درمان و مسئولان استانی پیگیری خاصی در مورد تأمین اعتبار بیمارستان داشته باشند.
نماینده شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حجم خشکسالی و خسارات وارد شده بر مردم منطقه و بحران آب گفت: آب از اولویت‌های نخست مردم است که باید برای آن فکری اساسی شود و اعتبارات ملی و ویژه‌ای گذاشته شود.
عبادی از معادن به عنوان چشمه جوشان اشتغال یاد کرد و افزود: معادن خوبی در شهرستان خوسف کشف شده و اقدامات خوبی هم در زمینه اکتشاف و فرآوری انجام شده که با توجه به 20 درصد مشارکت دولت در اکتشاف، بخش خصوصی باید در فرآوری آن سرمایه‌گذاری کند تا شاهد رشد خوبی در اشتغال شهرستان باشیم.
وی با انتقاد از شرکت گاز اظهار کرد: انتظار بیشتری می‌رود تا شرکت گاز استان در زمینه گازرسانی به بخش جلگه ماژان و دهستان خور اقدام کند و کمبودهای قبلی نیز جبران شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code