موضوعات
خراسان جنوبی

انتقاد فرماندار خوسف از ناکارآمدی برخی ادارات

نویسنده:
فرماندار خوسف با انتقاد از این که پس از گذشت 5 سال از ایجاد فرمانداری، هنوز بسیاری از اداره‌های شهرستان در حد نمایندگی با یک یا 2 نفر نیرو اداره می‌شود تاکید کرد که این امر مشکلاتی را برای ارائه خدمات مطلوب به مردم ایجاد کرده است.
1396/04/31
 به گزارش ایرنا، «محمد شفیعی» با بیان عملکرد سال 95 و تشریح برنامه سال جاری، با اشاره به پراکندگی جمعیت و وسعت زیاد شهرستان، افزود: این امر خدمت رسانی به مردم خوسف را بسیار سخت کرده است.
وی اظهار کرد: این شهرستان در سال 91 به مساحت 16 هزار و 29 کیلومتر ایجاد شد و به عنوان سومین شهرستان وسیع خراسان جنوبی از آن زمان تاکنون اقدام‌های بسیار خوبی خصوصا در دولت تدبیر و امید در آن انجام شده، اما هنوز هم کمبودها و کاستی‌های زیادی وجود دارد.
وی با اشاره به سابقه تاریخی و فرهنگی خوسف افزود: این شهرستان با این سبقه فرهنگی، تاریخی و مذهبی محل تولد بسیاری از بزرگان همچون ابن حسام خوسفی شاعر و علمایی چون خاندان عبادی و غلامحسین شکوهی (پدر تعلیم و تربیت ایران) است.
وی با بیان ظرفیت‌های منطقه همچون وجود معادن غنی و محصول راهبردی کشاورزی از جمله عناب، زعفران، گل نرگس و... یادآور شد: برای شناسایی و بهره برداری از این ظرفیت‌ها اقدام‌های خوبی انجام شده که برگزاری جشنواره تشکیل شهرستان، استان و تصویب تشکیل دبیرخانه دائمی گل نرگس و جذب سرمایه گذاری‌های خارجی و داخلی نمونه‌هایی از این اقدامات است.
وی با گرامیداشت هفته بهزیستی ادامه داد: به علت بافت فرهنگی و مذهبی منطقه و اقدامات ارزشمند اداره بهزیستی خوسف، میزان آسیب‌های اجتماعی نسبت به میانگین خراسان جنوبی در سطح پایین‌تری قرار دارد.

 800 میلیارد ریال برای تکمیل 63 پروژه نیمه تمام نیاز است
وی تعداد پروژه‌های نیمه تمام شهرستان را 63 مورد عنوان کرد و افزود: برای تکمیل، تجهیز و بهره برداری از این پروژه‌ها حدود 800 میلیارد ریال اعتبار لازم است.
شفیعی گفت: با توجه به ادامه 19 سال خشکسالی در شرق کشور از جمله در خراسان جنوبی، آبدهی بسیاری از قنات ها، چشمه ها، چاه‌ها کم یا از بین رفته است. امسال از محل بودجه تملک دارایی‌های سرمایه ای بودجه خوبی برای لایروبی قنات در نظر گرفته شد و دولت نیز اعتباری برای این موضوع اختصاص داد.

 ایجاد کشتارگاه از نیازهای خوسف است
فرماندار خوسف با اشاره به ظرفیت‌های دامداری اظهار کرد: ایجاد کشتارگاه یک نیاز فوری و مهم برای شهرستان است. در صورت راه اندازی آن مشکل دامداران منطقه رفع خواهد شد.
شفیعی با اشاره به شروع به کار موسسه خیریه سراسری امام علی (ع) در شهر خوسف و 20 روستای تابعه و سایر موسسه‌های خیریه، یادآور شد: سعی شده با همکاری این نهادها برای توان افزایی و اشتغالزایی در بحث صنایع دستی، با نگاه به بازار اقدامات موثری انجام شود.
وی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری تاریخی، طبیعی و کشاورزی ادامه داد: این شهرستان نزدیک‌ترین منطقه بیابانی به بیرجند است و اعتبار خوبی برای « دق اکبرآباد» برای توسعه گردشگری در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه کارهای مقدماتی همچون خرید تجهیزات برای این منطقه بیابانی انجام شده است.
به گفته فرماندار خوسف یک میلیارد ریال اعتبار نیز برای راه اندازی خانه بوم گردی در روستای تاریخی خور شهرستان جذب شده و با یک شرکت تخصصی گردشگری برای توسعه فعالیت‌ها در این روستا برای عقد قرارداد صحبت شده است.
شفیعی ادامه داد: با وجود به راه اندازی ایستگاه فرستنده صدا و سیما در خور، تقویت فرستنده‌ها و پیگیری راه اندازی ایستگاه فرستنده دیجیتال در روستای « آرک » با همکاری دهیاری، هنوز هم وضعیت پوشش دهی صدا و سیما در شهرستان در وضعیت مطلوبی قرار ندارد.
وی در ادامه با اشاره به مشکل منطقه درباره  فاضلاب اظهار کرد: بحث فاضلاب شهر خوسف در مرحله مکان یابی است و پس از جمع بندی نظر کارشناسان درباره انتخاب مکانی که تبعات زیست محیطی کمتری برای شهر و روستاهای اطراف داشته باشد، اعتبار لازم جذب خواهد شد.
شفیعی اظهار کرد: همه روستاهای بالای 10خانوار شهرستان از نعمت برق برخوردار هستند. مشکلاتی هم در شهرک‌های جدید بعضی از روستاها و روستاهای اقماری وجود دارد که در پی رفع آن هستیم.
وی یادآور شد: بر اساس تفاهمنامه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و صندوق کارآفرینی امید کشور، روستای خور به عنوان منطقه بدون بیکار در شهرستان انتخاب شد تا از تسهیلات 4 درصدی استفاده کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code