موضوعات
خراسان جنوبی

انتخاب شهردار نباید با رویکرد جناحی و سیاسی باشد

نویسنده:
رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: انتخاب شهردار برای تصدی امور شهری نباید با رویکرد جناحی و سیاسی باشد...
1396/07/18
رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: انتخاب شهردار برای تصدی امور شهری نباید با رویکرد جناحی و سیاسی باشد.
«ابراهیم تقی‌زاده» در جلسه شورا افزود: اختلاف و تفرقه بین اعضای شورا و شهردار خدمت رسانی مطلوب به مردم را دچار اختلال می‌کند.
وی گفت: جلسات متعددی برای انتخاب شهردار بیرجند برگزار شده و بازه زمانی 3 ماهه‌ای از ابتدای شهریور تا آبان ماه مشخص شده است.
وی بیان کرد: در ابتدا قرار شد در 45 روز نخست این بازه زمانی شهردار منتخب معرفی شود که در این زمینه 30  نفر توسط شهروندان، بزرگان و افراد با تجربه در امور شهری و اعضای شورای شهر پیشنهاد و مطرح شد.
تقی زاده اظهار کرد: افراد منتخب برای شهرداری بیرجند مورد رای گیری قرار گرفت و تقلیل یافتند. در نهایت افراد منتخب برای تبادل نظرات و دفاع از برنامه‌های خود به شورای شهر دعوت شدند.
وی ادامه داد: برای انتصاب شهردار بیرجند گزینه‌های بومی و غیر بومی پیشنهاد داده شد اما برخی به دلیل مشکلاتی از قبیل مستقر نبودن در شهر، مشکلات خانوادگی و غیره امکان پذیرش مسئولیت شهرداری بیرجند را نداشتند.
وی یادآور شد: در حال حاضر 5 نفر به عنوان گزینه شهرداری بیرجند معرفی شده‌اند. همچنین اگر در چند روز آینده فرد دارای صلاحیت و با تجربه ای معرفی شود، شورا از فرصت قانونی خود استفاده خواهد کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند عنوان کرد: در حال حاضر آقایان رادنیا، کمیلی دوست، رونقی، بیجاری و حمیدرضا امینی گزینه دعوت شده به شهرداری هستند و عظیمی زاده و زهرایی نیز انصراف داده اند.
تقی زاده افزود: طولانی شدن روند انتخاب شهردار به دلیل تقویت و قدرت کار است لذا سعی شده با نگاهی دقیق نسبت به آینده شهر، افراد مورد نظر دعوت و به دفاع از برنامه‌های خود بپردازند.
وی گفت: تمامی افرادی که به عنوان کاندیدا به شورا دعوت شدند برنامه‌ها و دیدگاه‌های خوبی دارند بنابراین انتخاب نکردن به این معنا نیست که برنامه‌های این افراد قانع کننده نبوده یا انتظارات شورا برآورده نمی‌شود بلکه  برای رعایت احتیاط و اتخاذ تصمیم بهتر باید از فرصت قانونی استفاده کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code