موضوعات
خراسان جنوبی

آغاز ثبت نام برای دریافت وام بازسازی و نوسازی صنایع، معادن و صنوف تولیدی

نویسنده:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و بازسازی و نوسازی صنایع، معادن و صنوف تولیدی استان ثبت نام برای دریافت تسهیلات بانکی در سامانه اینترنتی بهین ‌یاب آغاز شد.
1396/04/31
 به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، «داود شهرکی» افزود: هدف از اجرای این طرح بازسازی و نوسازی بنگاه  های تولیدی صنعتی، معدنی و صنوف، رفع مشکل واحدهای صنعتی،افزایش تولید و اشتغال، ارتقای بهره‌ وری انرژی، کاهش مصرف، افزایش رقابت ‌پذیری، توسعه صادرات و انتقال تکنولوژی است. این مقام مسئول افزود: واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی دارای مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت که دارای ارزش افزوده بیشتر و محصول تولیدی آنها صادراتی و دارای توان اشتغال زایی بیشتری باشند در اولویت انتخاب خواهند بود. وی بیان کرد: سقف تسهیلات قابل تخصیص به هریک از واحدهای تولیدی واجد شرایط، براساس نیاز واقعی بنگاه و تأیید کارگروه استانی تعیین می‌شود. شهرکی ادامه داد: برای بنگاه  های کوچک با اشتغالزایی کمتر از 50 نفر 10 میلیارد ریال، بنگاه  های متوسط 50 تا 100 نفر کارگر 60 میلیارد ریال و بنگاه  های بزرگ با بیش از 100 کارگر 150 میلیارد ریال تعیین می‌‌شود. وی در ارتباط با مدت زمان بازپرداخت تسهیلات، اظهار کرد: وام 5ساله است، حداکثر 4سال، شامل دوره تنفس و حداکثر یک سال برای دوره اجرا تعیین می‌شود. دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در ادامه افزود: نرخ سود این تسهیلات، براساس نرخ عقود مشارکتی مصوبه شورای پول و اعتبار خواهد بود. شهرکی با اشاره به هدفگذاری سال جاری، عنوان کرد: به لحاظ تعداد واحد دریافت‌کننده تسهیلات، هدفگذاری صورت گرفته برای سال جاری 100 واحد است که هیچگونه محدودیت اعتباری در این خصوص وجود ندارد.
وی از متقاضیان مشمول این دستورالعمل خواست هرچه سریع تر نسبت به ثبت درخواست خود برای تعریف پروژه بازسازی و نوسازی و اعلام تسهیلات مورد نیاز، در سامانه بهین‌‌یاب به نشانی www.behinyab.ir در قسمت «بازسازی و نوسازی صنایع و معادن، در راستای سیاست  های اقتصاد مقاومتی» اقدام کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code