موضوعات
خراسان رضوی

استاندار خراسان جنوبی: کنگره شهدا به جریان مستمر فرهنگی تبدیل شود

نویسنده:
استاندار خراسان جنوبی گفت: در صورت برنامه ریزی و زمان بندی مناسب، علاوه بر برگزاری مطلوب کنگره شهدای استان، می‌توانیم آن را به یک جریان مستمر فرهنگی تبدیل کنیم.
1396/08/15
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، «محمدمهدی مروج‌الشریعه» که در چهارمین جلسه ستاد مرکزی کنگره شهدای گرانقدر استان سخن می‌گفت، با تاکید بر اهمیت برگزاری این کنگره در استان افزود: همه مدیران و دست اندرکاران برگزاری این کنگره عظیم، باید بدانند در چه مسیر با ارزشی وارد شده اند، از این رو باید با جدیت و با به کارگیری همه امکانات و منابع ملی، استانی و مردمی این کنگره به بهترین نحو ممکن، با محوریت و مشارکت مردم برگزار شود.
وی شهدا را از مردم و پاسداشت ارزش آنان را وظیفه مردم دانست و ادامه داد: شوراهای شهرهای استان که نهادهایی مدنی و مردم محور هستند می‌توانند در این مسیر با ارزش پیش قدم و تاثیرگذار باشند.
مقام عالی دولت در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه این کنگره عظیم باید زیبنده استان و شهدای والا مقام استان باشد،تصریح کرد: با هدف گذاری مناسب و شناسایی و تامین 3 مولفه شامل امکانات سخت افزاری، امکانات نرم افزاری و منابع مالی می‌توانیم به نتیجه مطلوب تری دست پیدا کنیم.
وی بر ضرورت بازنگری در رویه اجرایی کنگره تاکید کرد و گفت: برای اجرای نظام مند و هدفمند روند برگزاری کنگره، تشکیل کارگروه برنامه ریزی، بودجه و تلفیق با مسئولیت استاندار و به دبیری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان به ساختار ستاد اجرایی کنگره افزوده خواهد شد.
مروج الشریعه تصریح کرد: کارگروه تلفیق در ابتدای امر باید برنامه‌های پیشنهادی هر کدام از کمیته‌های 22گانه کنگره را شناسایی، شاخص گذاری و اولویت بندی کند تا از این طریق به یک نظم برنامه ای که نیاز اصلی کار است، دست پیدا کنیم.
وی افزود: نحوه مشارکت مردم در این کنگره باید اصل و اساس برنامه محسوب شده و خیران استان در سطح کشور یا خارج از کشور نیز به عنوان یک ظرفیت باید شناسایی شده و در این جهت با برگزاری جلسات مورد نیاز از این توان نیز بهره مناسب گرفته شود.
استاندار خراسان جنوبی، تعامل و هم‌افزایی توانمندی‌های دستگاه‌های اجرایی و نهادهای استان را مهم برشمرد و برنامه ریزی، داشتن مدل اجرایی و عزم جدی در مسئولان برگزاری این کنگره را عامل اصلی موفقیت ذکر کرد.
نخستین کنگره هزار و 814 شهید استان، همچنین 118 شهید گمنام و شهدای استان که مزار آنها در مناطق دیگر کشور است، سال آینده در بیرجند برگزار شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code