موضوعات
خراسان جنوبی

ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی در حوزه اقتصاد مقاومتی

نویسنده:
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی گفت: عملکرد مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه اقتصاد مقاومتی هر 2 هفته یکبار ارزیابی می‌شود.
1396/05/30
به گزارش ایرنا، «محمدهادی آرین» در جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی افزود: پروژه‌های اختصاصی مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، پروژه‌های برجسته در حوزه ملی و استانی و واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه ای از جمله محورهای ارزیابی مدیران خواهد بود.
وی رونق تولید و خروج بنگاه‌ها از رکود، توسعه صادرات غیرنفتی، جذب و جلب سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی، مبارزه با اقتصاد زیرزمینی، قاچاق کالا و ارز، توسعه شرکت‌های دانش بنیان و مشارکت‌های مردمی را از دیگر محورهای ارزیابی عملکرد مدیران دستگاه‌های اجرایی دانست.
وی بیان کرد: ارزیابی و پایش پیشرفت فیزیکی پروژ‌های اقتصاد مقاومتی هر کدام از دستگاه‌های اجرایی استان برای رسیدن به هدف نهایی، هر 2 هفته یکبار بر اساس مصوبات و رویکردهای ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی پایش خواهد شد.
آرین اظهار کرد: نتیجه ارزیابی فعالیت‌های انجام شده توسط مدیران برای ستاد اقتصاد مقاومتی کشور ارسال می‌شود تا در سال جاری میزان پیشرفت فیزیکی در هر کدام از پروژه‌ها تعیین شود.
وی عنوان کرد: امسال ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و هر کدام از وزارتخانه‌ها در این زمینه ابلاغیه‌هایی صادر کرده‌اند؛ از طرفی تکالیفی برای دستگاه‌های اجرایی مشخص شده است.
وی ادامه داد: به تناسب تکالیف ملی، دستگاه‌های اجرایی استان نیز تکالیفی دارند که باید نسبت به انجام آن اقدام کنند. ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان نیز با همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی مشکلات دستگاه‌ها را بررسی خواهد کرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یادآور شد: رفع موانع تولید و خروج از مراحل رکود واحدهای تولیدی، فولاد قاینات و واگذاری پروژه‌ها به بخش‌های خصوصی از جمله مهمترین پروژه‌های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان است که تلاش داریم هر چه زودتر به بهره برداری برسند.
آرین در ارتباط با پروژ‌های مصوب اقتصاد مقاومتی در استان افزود: برخی پروژه‌ها ماهیت استانی ندارد، یکسری برنامه‌ها نیز توسط خود دستگاه‌ها تعریف شده و بخشی بر اساس ابلاغیه هاست اما تعداد دقیق برنامه‌ها فعلا در دسترس نیست.
وی گفت: در حال حاضر برخی دستگاه‌های اجرایی برش استانی انجام پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را به دبیرخانه ستاد ارسال کرده اند، از سایر دستگاه‌ها نیز درخواست می‌شود با توجه به گذشت چند ماه از این موضوع، برش استانی پروژه‌های دستگاه خود را به دبیرخانه ارسال کنند.
وی یادآور شد: تدوین بسته‌های استانی رونق تولید و اشتغال، تدوین برش استانی پروژه‌های ابلاغی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، تصویب برنامه‌ها و پروژه‌های خاص استان متناسب با پتانسیل‌ها و هسته‌های کلیدی اقتصاد مقاومتی مصوب ستاد استان از جمله محورهای ستاد در سال 96 است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code