موضوعات
خراسان جنوبی

احداث راه‌آهن در خراسان جنوبی تا 2 ماه آینده آغاز می‌شود

نویسنده:
استاندار خراسان جنوبی گفت: با پیگیری‌هایی که انجام شد، 2 ماه آینده با حضور مسئولان ذی ربط، عملیات اجرایی راه آهن بیرجند - کالشور در استان آغاز می‌شود...
1396/05/07
استاندار خراسان جنوبی گفت: با پیگیری‌هایی که انجام شد، 2 ماه آینده با حضور مسئولان ذی ربط، عملیات اجرایی راه آهن بیرجند - کالشور در استان آغاز می‌شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، سید علی اکبر پرویزی در نشست معاونان، مدیران ستادی و فرمانداران استان بیان کرد: توسعه بیمارستان 32 تختخوابی نهبندان به 64 تختخوابی و تکمیل مرکز بهداشتی - درمانی خوسف جزو برنامه‌های سال جاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت.
این مقام مسئول به تفاهم نامه مشترک با بنیاد برکت اشاره کرد و افزود: در حال حاضر چهار هزار میلیارد ریال در حوزه‌های اشتغال خانگی و نیز توسعه روستایی در بخش‌های مدرسه سازی و خدمات با بنیاد تفاهم شد، امیدواریم این تفاهم نامه هرچه سریعتر با حضور مسئولان آن نهاد به اجرا گذاشته شود.
استاندار خراسان جنوبی، رفع مشکل مربوط به پروژه پروده 4 طبس را مورد تاکید قرار داد و افزود: 90 میلیون یورو تسهیلات ارزی مورد نیاز این پروژه تامین و مجوز کمیسیون ماده 62 آن نیز اخذ شده است.
پرویزی، با بیان اینکه کارخانه زغال کک طبس در حال تعطیلی بود، افزود: با پیگیری‌هایی که صورت گرفت 30 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای این پروژه نهایی شد، امیدواریم هرچه سریعتر این پروژه نیز وارد فاز اجرایی شود که در این صورت خواهیم توانست در کنار آن سایر صنایع پایین دستی را راه اندازی کنیم.
وی یکی از طرح‌های در دست اقدام دولت برای تأمین آب مورد نیاز استان را استفاده از آب ژرف دانست و افزود: به منظور انجام مطالعات این طرح تفاهم نامه مطالعاتی مشترک سه جانبه ای بین استانداری، معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری و وزارت نیرو منعقد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code