موضوعات
کرمانشاه

کشف ۳۱ مورد سرقت طی ۲۴ ساعت در کرمانشاه

نویسنده:
فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه گفت: اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در کرمانشاه طی ۲۴ ساعت به کشف ۳۱ مورد سرقت منجر شد. به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «رضا شیرزادی» افزود: این تعداد سرقت در پی دستگیری ۱۷ سارق طی ۲۴ ساعت توسط ماموران انتظامی شهرستان کرمانشاه کشف شده است....
1396/03/29
فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه گفت: اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در کرمانشاه طی ۲۴ ساعت به کشف ۳۱ مورد سرقت منجر شد. به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «رضا شیرزادی» افزود: این تعداد سرقت در پی دستگیری ۱۷ سارق طی ۲۴ ساعت توسط ماموران انتظامی شهرستان کرمانشاه کشف شده است.
به گفته وی، از این آمار 3 مورد مربوط به سرقت اماکن عمومی و خصوصی، 5 مورد سرقت خودرو، ۲۰ مورد قطعات خودرو و مابقی مربوط به سایر موارد سرقت بوده است. فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه طرح ارتقای امنیت اجتماعی به صورت مداوم در شهرستان اجرا خواهد شد، گفت: از همه توان خود به منظور کاهش آمار سرقت در حوزه استحفاظی استفاده خواهیم کرد. شیرزادی با بیان اینکه آمار سرقت در ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است، عنوان کرد: به منظور استمرار روند کاهشی آمار سرقت در سطح شهرستان کرمانشاه علاوه بر گشت های کلانتری ها، یگان امداد و مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ از نگهبانان محله، پلیس های افتخاری، پلیس ساختمان و سایر ظرفیت های برون سازمانی نیز استفاده شده است. وی در پایان مردم را بهترین همراه پلیس دانست و از آنان خواست که موارد مشکوک را با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در میان بگذارند تا در کمترین زمان ممکن به موضوع رسیدگی شود.

رعایت حقوق شهروندی؛ سرلوحه کار پلیس
فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه همچنین در جلسه پرسش و پاسخ کارکنان کادر رعایت حقوق شهروندی را سرلوحه کار پلیس عنوان کرد و افزود: این امر به عنوان یک اصل اساسی در انتظامی شهرستان کرمانشاه رعایت می‌شود. شیرزادی اظهار کرد: بدون شک شهروندان نیرو محرکه ما در انجام وظایف هستند، از این رو ماموران پلیس موظفند که با کمال احترام با آنان برخورد کنند. وی با بیان اینکه پلیس با رویکرد شهروند مداری و افزایش منزلت اجتماعی به مبارزه با عاملان جرایم می‌پردازد، گفت: پلیس خدمت رسانی مطلوب به شهروندان را اولویت کاری خود در اجرای ماموریت ها می‌داند و از هر فرصتی برای اطلاع رسانی و آموزش اقشار مختلف مردم در پیشگیری از جرایم نهایت استفاده را می‌کند. فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه ادامه داد: همواره اعتماد و مشارکت اجتماعی و نقش شهروندان در ایجاد امنیت اجتماعی از جمله متغیرهای مهمی هستند که در دستیابی به امنیت پایدار حائز اهمیت تلقی می‌شوند، لذا نیروی انتظامی نیز در بستر سازی این مهم، برنامه های جامعی را با رویکرد اجتماعی- اجرایی پیاده کرده است. سرهنگ شیرزادی ارتقای امنیت اجتماعی را تعامل دو سویه دستگاه های امنیتی و انتظامی و اقشار مختلف مردمی عنوان کرد و گفت: مشارکت مردمی، سطح امنیت اجتماعی در یک جامعه را ارتقا می‌دهد. وی در بخش دیگری از صحبت های خود به ارتقای الگوهای رفتاری کارکنان در قالب قرارگاه جهادی آموزش نیز اشاره و تصریح کرد: مردم، پلیس را امین خود می‌دانند و به این نیرو اعتماد دارند؛ لذا رفتار پلیس می‌تواند الگوی نظم و انضباط در جامعه باشد. فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه تعامل پلیس با مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی را تعاملی دو سویه و متقابل دانست و یادآور شد: پلیس ایران اسلامی همراه مردم و در خدمت مردم است.

مصالحه ۷۵ درصدی در پرونده‌های مراکز مشاوره هرسین
فرمانده انتظامی هرسین از مصالحه ۷۵ درصدی پرونده‌های ارجاعی به مراکز مشاوره پلیس در این شهرستان خبر داد. سرهنگ «همتعلی شکری» با اشاره به نقش مشاوران و مددکاران اجتماعی کلانتری‌ها در پیشگیری اجتماعی از وقوع جرم، بیان کرد: مراکز مشاوره پلیس، نقش بسزائی در کاهش مراجعات قضایی به کلانتری ها و دادسراها دارند. وی با اشاره به اقدامات تخصصی دایره های مشاوره و مددکاری اجتماعی‌کلانتری های شهرستان در حل و فصل مشکلات شهروندان در موضوعات خانوادگی، نزاع و درگیری، تأکید کرد: عملکرد مراکز مشاوره پلیس، نقش موثری در کاهش پرونده های قضایی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد. شکری با اشاره به ارجاع بیش از ۱۳۵ پرونده از ابتدای سال تاکنون به دوایر مشاوره و مددکاری اجتماعی کلانتری های شهرستان گفت: بیشترین فراوانی منجر به صلح و سازش مربوط به نزاع و درگیری و اختلافات خانوادگی بوده است. فرمانده انتظامی شهرستان هرسین اظهار کرد: واحدهای مشاوره کلانتری‌ها و روسای کلانتری ها، پاسگاه‌ها و پلیس‌های تخصصی به صورت روزانه پاسخگوی سؤالات و مشکلات شهروندان در حوزه آسیب‌های اجتماعی هستند.

کنترل لاستیک های خودرو را جدی بگیرید
همواره قبل از خرید لاستیک خودرو بایستی به تاریخ انقضای آن توجه و از خرید لاستیک های تاریخ منقضی شده و فرسوده یا پوست پوست شده خودداری کرد. تاریخ ساخت لاستیک به صورت یک عدد 4 رقمی بر روی لاستیک خودرو منقوش شده‌‌ است، که 2 رقم سمت راست نشان دهنده‌سال تولید و 2 رقم سمت چپ نشان دهنده هفته چندم از آن سال هستند. سرهنگ «فضل الله شیری» رئیس پلیس راهور استان در این باره گفت: لاستیک خودروها تاثیر بسزایی در ایمنی تردد وسایل نقلیه دارند، لاستیک خودرو با تحمل وزن خودرو و کاهش نیروها و ضربات وارده از سطح جاده، فرمان پذیری و ایجاد امکان حرکت در مسیر دلخواه را فراهم می‌کند و یکی از الزامات مهم و اساسی تردد ایمن وسایل نقلیه است. وی ادامه داد: وجود لاستیک های فرسوده و یا دارای آج نامناسب در سطح اتکا با جاده با 2 اثر فرمان ناپذیری مناسب و تمرکز ناپذیری خودرو همواره باعث ایجاد تصادفات شدید و به ویژه واژگونی وسایل نقلیه و یا انحراف خودرو به سمت خط مقابل وقوع تصادفات خطرناک بوده است.  شیری افزود: برابر قانون، نداشتن آج مناسب در سطح اتکای چرخ وسیله نقلیه یکی از مصادیق نقص فنی بوده و برابر قانون رسیدگی به تخلفات رانندگان این دسته از وسایل نقلیه ضمن اعمال قانون، پلاک آنها نیز فک و راهی تعمیرگاه خواهند شد و تا رفع نقص اجازه تردد نخواهند داشت.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code