موضوعات
کرمانشاه

کرمانشاه صاحب مجموعه بزرگ «کتاب شهر» می شود

نویسنده:
مدیر مجموعه فرهنگی خانه کتاب کرمانشاه گفت: به زودی کرمانشاه صاحب مجموعه بزرگ و جدید «کتاب شهر» می شود.
1396/05/21
 به گزارش همشهری « آرش بیدل» اظهارکرد: من و همسرم سال‌هاست در عرصه فروش کتاب فعالیت داریم و اخیرا تصمیم گرفتیم یک مجموعه بزرگ فروش کتاب و محصولات فرهنگی راه اندازی کنیم و در همین راستا اقدام به ساخت یک ساختمان 5 طبقه کردیم.
وی ادامه داد: برای ساخت این مجموعه بزرگ و جدید کتاب شهر کرمانشاه که احتمالا آذر امسال افتتاح خواهد شد، بیش از 10 میلیارد ریال هزینه کرده ایم. بیدل تصریح کرد: هر یک از طبقات این مجموعه  به حوزه های کتاب کودک، موسیقی و کافه کتاب، کتاب عمومی، سالن اجتماعات  و فروش لوازم التحریر اختصاص می یابد و 10 نفر هم در این مجموعه مشغول به کار خواهند شد. بیدل با بیان اینکه تا کنون حتی یک ریال هم تسهیلات برای ساخت مجموعه بزرگ کتاب شهر کرمانشاه دریافت نکرده ایم، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد قول های مساعدی برای اعطای تسهیلات به این مجموعه داده بود، اما تاکنون حتی یک ریال هم پرداخت نکرده‌‌ و هیچ کمکی از سوی نهادهای دولتی به این حوزه نشده است.
وی اظهار کرد: سیستم دولتی ما فقط تولید را دارای اولویت می داند، در حالی‌که بخش هایی مثل فرهنگ و خدمات نیز نیازمند حمایت‌های دولتی هستند.
بیدل با بیان اینکه کرمانشاه جزو 10 استان اول کشور در زمینه کتابخوانی است، گفت: این روزها حال کتاب در این شهر هم‌ مانند بسیاری از شهرهای کشور خوب نیست و در همین یک سال اخیر 4 کتابفروشی قدیمی کرمانشاه به دلیل رکود تعطیل شده است.
«سیده فریبا جمشیدی» مدیر مجموعه فرهنگی کتاب شهر کرمانشاه نیز با تبریک روز خبرنگار به تمامی فعالان این عرصه گفت: در این مجموعه فرهنگی که بیش از 150هزار عنوان کتاب در آن وجود دارد، فضای آرامی برای مطالعه و خرید شهروندان فراهم شده است. وی اظهار کرد: بیش از 850 میلیون تومان سرمایه برای تهیه کتاب‌های این مجموعه هزینه شده است.
جمشیدی تصریح کرد: در مجموعه فعلی کتاب شهر کرمانشاه 15 نفر مشغول به کار هستند. مدیر مجموعه فرهنگی کتاب شهر کرمانشاه با بیان اینکه مجموعه کتاب شهر در راستای فعالیت های فرهنگی تلاش می کند، اظهارکرد: آمادگی ارائه خدمات در حوزه کتاب و مطالعه به خبرنگاران را داریم و این مکان را متعلق به همه مردم استان می دانیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code