موضوعات
کرمانشاه

ورزش همگانی در کرمانشاه رونق می‌گیرد

نویسنده:
در نشست مدیرکل ورزش و جوانان استان و سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری کرمانشاه بر گسترش همکاری‌ به منظور توسعه ورزش همگانی و ورزش شهروندی تأکید شد.
1396/08/16
به گزارش ایسنا مدیرکل ورزش و جوانان استان در این نشست به اهمیت مقوله ورزش همگانی اشاره کرد و توسعه مطلوب زیرساخت‌های ورزش همگانی را تنها با همکاری شهرداری ها عملی دانست. « ارسلان حسینی» توسعه ورزش همگانی را یکی از اساسی ترین برنامه ها و اهداف مشترک اداره کل ورزش و جوانان و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری کرمانشاه دانست و از اهتمام و رویکرد جدید شهرداری کرمانشاه برای توسعه ورزش شهروندی و همگانی در سطح محلات شهر ابراز خرسندی کرد.
وی ورزش همگانی را پشتوانه و زیربنای ورزش قهرمانی عنوان کرد و افزود: جدیت و تلاش سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرمانشاه در توسعه ورزش شهروندی در محلات، ما را در استعدادیابی و تقویت و رشد ورزش قهرمانی و حرفه ای نیز یاری می دهد تا آینده روشنی را در این مسیر رقم بزنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان توجه به زیرساخت‌های ورزشی را از اولویت های توسعه ورزش همگانی برشمرد و عنوان کرد: توسعه مطلوب زیرساخت‌های ورزش همگانی با همکاری شهرداری ها محقق خواهد شد و در کنار فراهم آوردن این زیرساخت‌ها، اجرای برنامه هایی همچون انتخاب «روز بدون خودرو» به شکل مداوم و منظم در جهت فرهنگ سازی برای استفاده عموم از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه و اقداماتی از این قبیل ما را در نهادینه کردن فرهنگ ورزش در دل محلات کمک خواهد کرد.

اهمیت پیشگیری از آسیب های اجتماعی
سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری کرمانشاه نیز با تأکید بر اهمیت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و حفظ سلامت اجتماعی، گفت: مبارزه و تلاش برای حل بحران و درمان آسیب های اجتماعی از توان دولت‌ها خارج است و بهترین و کم هزینه ترین راه این است که پیش از آنکه آسیبی وارد آید، از آن پیشگیری کنیم. «مهدی عبدالمالکی» توسعه ورزش شهروندی و ایجاد امکانات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در محلات و برنامه ریزی برای سلامت روانی در شهر و ارتقای فرهنگ شهروندی و مهارت‌های فردی را از مهم‌ترین راه‌های پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی عنوان کرد.
وی با بیان اینکه در برنامه ریزی های سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری، شهر را از نظر برخورداری از امکانات به 3 رده محلات برخوردار، کم برخوردار و محلات حاشیه ای تقسیم کرده ایم، تصریح کرد: به منظور ایجاد امکانات برای ورزش، تفریح و برنامه های سالم برای شهروندان به ویژه جوانان، ایجاد امکانات بر اساس اولویت ها و نیازها ضروری است.
عبدالمالکی افزود: شهرداری نهادی اجتماعی، خدماتی است که علاوه بر انجام فعالیت های خدماتی و عمرانی خود را موظف به ایجاد امکانات تفریحی و ورزشی برای مردم می داند.
این مسئول شهری توسعه و ارتقای سلامت جسمی و روحی شهروندان به ویژه بانوان و جوانان، ارتقای فرهنگ شهروندی، کاهش آسیب های اجتماعی، ارتقای نشاط و شادابی و افزایش روحیه امید به زندگی در بین شهروندان و افزایش سرمایه های اجتماعی را از جمله اهداف برنامه های این سازمان برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با تعامل و همکاری ادارات و نهادهای مرتبط با امور فرهنگی و اجتماعی و ورزشی وحدت رویه ای در دستیابی به اهداف مشترک و خدمت به شهروندان برای انجام اقدامات شایسته‌ صورت گیرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code