موضوعات
کرمانشاه

مکان‌های تفریحی غیراستاندارد کرمانشاه بسته می‌شود

نویسنده:
مدیرکل استاندارد استان از نظارت جدی بر فعالیت مکان‌های تفریحی سرپوشیده کودکان در استان و همچنین برخورد جدی با متخلفین و تعطیلی واحد مذکور خبر داد.
1396/07/18
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان «محمودرضا نیازی» در خصوص استانداردسازی مکان‌های بازی سر پوشیده بازی کودکان در استان گفت: فعالیت همه مکان‌های تفریحی سرپوشیده بدون اخذ گواهینامه ایمنی استاندارد ممنوع است و از همین رو نظارت بر این مکان‌ها در دستور کار قرار گرفته است.
وی از مکاتبه با اتحادیه شرکت‌های خدماتی استان در این زمینه خبر داد و اظهار کرد: مقرر شد به واحدهای مورد نظر اخطار داده شود تا نسبت به استانداردسازی تجهیزات بازی خود اقدام کنند.
نیازی با اشاره به اهمیت موضوع و ارتباط مستقیم آن با سلامت و ایمنی کودکان، خاطرنشان کرد: این اداره کل طی یک ماه گذشته از محل اعتبارات داخلی خود و به صورت رایگان اقدام به بازرسی تمام مکان‌های تفریحی سرپوشیده شهرستان کرمانشاه کرد. به گفته این مسئول، نواقص مشاهده شده جهت رفع و اخد گواهینامه ایمنی استاندارد به بهره برداران این مکان‌های تفریحی  ابلاغ شده است. نیازی تاکید کرد: اماکن سرپوشیده بازی کودکان که ظرف مدت یک ماه جهت اخذ تایید ایمنی استاندارد اقدام نکنند، به مقامات قضایی معرفی خواهند شد. مدیرکل استاندارد استان افزود: طبق دستورالعمل، بهره‌برداران مکلف هستند گواهینامه ایمنی تجهیزات تفریحی صادر شده توسط اداره کل استاندارد را برای هر وسیله بازی در کنار آن نصب کنند. وی تصریح کرد: جمع‌آوری وسایل بازی غیراستاندارد، ایمن‌سازی محوطه بازی کودکان و یا نصب وسایل بازی جدید و استاندارد از بروز حوادث احتمالی جلوگیری می‌کند.مدیرکل استاندارد استان گفت: امیدواریم با نزدیک شدن به فصل زمستان و گرایش بیشتر کودکان به استفاده از مکان‌های تفریحی سرپوشیده، حافظان خوبی در حوزه سلامت و ایمنی مردم استان باشیم.



ارسال پیام اشتراک



 
 
 Security code