موضوعات
کرمانشاه

ممنوعیت ورود دامداران به منطقه قراویز

نویسنده:
مسئول روابط عمومی دادسرای کرمانشاه از صدور دستور ممنوعیت ورود دامداران به منطقه حفاظت شده قراویز به دستور دادستان خبر داد.
1396/07/19
به گزارش روابط عمومی دادسرای کرمانشاه، «مهدی قنادی» با تاکید بر اینکه پیگیری مطالبات عامه مردم یکی از وظایف دادسرای استان است، اظهار کرد: در این زمینه اقدامات و فعالیت های متنوع و گسترده ای توسط دستگاه قضایی استان صورت می گیرد.
وی به تلف شدن یک قلاده آهو توسط سگ گله در منطقه حفاظت شده قراویز شهرستان سرپل ذهاب طی هفته گذشته اشاره کرد و گفت: پس از این حادثه، دادستانی شهرستان سرپل ذهاب دستور ممنوعیت ورود دامداران به منطقه حفاظت شده قراویز را صادر نمود. همچنین پرونده ای در این رابطه در دستگاه قضایی تشکیل شد تا چنانچه بزه عمدی از سوی شخص یا اشخاصی صورت گرفته است، برخورد قانونی اعمال شود.
مسئول روابط عمومی دادسرای کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود به نتایج پیگیری برخی دیگر از مطالبات عمومی پرداخت و تصریح داشت: در اوایل هفته جاری، ۱۶۰ بطری انواع مشروبات الکلی خارجی، ۲۰ گالن ۲۰ لیتری، ۱ بشکه ۱۰۰ لیتری و ۵۱ بطری شراب دست ساز در یکی از شهرستان های استان کشف و ضبط شد و با تشکیل پرونده قضایی موضوع در شعبه بازپرسی، متهم پرونده با صدور تامین قرار کیفری متناسب بازداشت شد.
وی همچنین از دستگیری 2 توزیع کننده مواد مخدر در محلات شهر کرمانشاه خبرداد و افزود: از این دو متهم ۴۱ ساله و ۳۰ ساله، مقادیر ۲۵۰ گرم ماده مخدر صنعتی از نوع شیشه و ۳ کیلوگرم تریاک کشف شد.  قنادی ادامه داد: توقیف یک خودروی پراید با ۵۷۵ ثوب البسه در پاسگاه قزانچی و توقیف ۲ قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز توسط پاسگاه درود فرامان و تشکیل پرونده قضایی برای این 2 نفر، نمونه های دیگری از همکاری مردم با دستگاه قضایی بوده است.

پلمب یک مرکز پزشکی غیرمجاز
مسئول روابط عمومی دادسرای استان همچنین از پلمب یک مرکز پزشکی غیر مجاز در شهر کرمانشاه خبر داد و گفت: متهم اصلی دستگیر شد. وی تصریح کرد: در پی اخبار واصله و گزارش‌های مردمی مبنی بر فعالیت بر یک مرکز پزشکی غیرمجاز که اقدام به سقط جنین غیرقانونی در یکی از محلات شهر کرمانشاه می کرد، موضوع به صورت ویژه در دستور کار شعبه ۱۴ دادیاری ویژه جرایم پزشکی دادسرای کرمانشاه قرار گرفت.
مسئول روابط عمومی دادسرای استان کرمانشاه ادامه داد: با مراجعه تیم اعزامی به محل، وسایل، تجهیزات و داروهای مرتبط با عمل سقط جنین در محل کشف و متهم اصلی پرونده با تامین کیفری بازداشت شد.
قنادی تصریح کرد: به تعدادی از بانوان مراجعه کننده به این محل با وعده ای که به آنها داده بودند، سرم تزریق شده بود. وی با بیان اینکه یکی از بانوانی که در این محل بستری شده بود به علت وخامت حال به بیمارستان منتقل شد، اظهار کرد: برای متهم پرونده قضایی تشکیل، تجهیزات کشف شده هم توقیف و این مرکز پزشکی غیرمجاز نیز پلمب شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code