موضوعات
کرمانشاه

مساجد باید در راس امور قرار گیرند

نویسنده:
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: در کشور اسلامی ایران باید مساجد همچون صدر اسلام در راس امور قرار گیرند.
1396/05/21
 به گزارش ایسنا آیت الله «مصطفی علما» در نشست مجمع خیرین مساجد استان که با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استان و حجت الاسلام« سیدمحمد حسن ابوترابی فرد» نایب رییس پیشیین مجلس برگزار شد، گفت: پیامبر اسلام (ص) به هر شهر و دیاری که  قدم می گذاشتند اول مسجدی بنا می کردند و همه امور از طریق مسجد  اداره می شد. وی گفت: امروز نیز ریشه و اساس همه کارهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور باید در مساجد باشد و این امر فقط با رونق گرفتن مساجد امکان پذیر خواهد بود. علما افزود: امام خمینی(ره) همواره تاکید می کردند که مسجد سنگر است و در دنیای  پر از توطئه و دسیسه های  امروز سنگری مستحکم تر از مسجد برای امت مسلمان وجود ندارد.

تقویت مبانی اعتقادی مردم
حجت الاسلام ‌سید محمدحسن ابوترابی فرد‌ نایب رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست اظهار کرد: مهم‌ترین اصل  برای تحکیم نظام اسلامی  تقویت مبانی اعتقادی مردم است.
 ابوترابی فرد افزود: برای تقویت اعتقادات مردم نیز راهی جز تقویت نهادهای دینی که مهم‌ترین آنها مسجد است، نداریم. وی اظهار کرد: وضعیت فعلی نشان دهنده آن است که متاسفانه مسجد و نهادهای دینی مورد غفلت قرار گرفته اند. نایب رئیس پیشین مجلس  گفت: رونق مساجد می تواند بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی را حل کندذ و یا از بین ببرد که  مسئولان باید برای از بین بردن ریشه ای این مشکلات در رونق مساجد کوشا باشند. ابوترابی فرد همچنین از تلاش های کرمانشاه به عنوان استان  فعال و نمونه در زمینه مساجد  تقدیرکرد. در این نشست که با حضور خیرین انجام شد،  نیاز استان در شهرها و روستاها برای ساخت، تعمیر و دیگر مسائل  مساجد بررسی شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code