موضوعات
کرمانشاه

مدیریت بحران در زمان بالا بودن نرخ بیکاری

نویسنده:
استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه در استان با بیکاری مواجه هستیم، گفت: وقتی که بیکاری داریم مدیران باید ریسک پذیر باشند و برای عبور از این چالش مدیریت در بحران انجام دهیم.
1396/07/18
 به گزارش ایرنا «هوشنگ بازوند» در جلسه کارگروه تسهیل استان بر رفع موانع بر سر راه اشتغال در استان تاکید کرد و افزود: تمام دستگاه ها به ویژه بانک ها در این زمینه باید همکاری و هم افزایی بیشتری داشته باشند.  این مسئول بر تعامل میان دستگاه های اجرایی استان در ‌ ایجاد اشتغال و رفع بیکاری تاکید کرد و گفت: نباید فرصت سوزی کنیم بلکه باید از زمان نهایت استفاده را برای رفع مشکلات مردم ببریم.
وی با بیان اینکه امسال از طرف رهبر معظم انقلاب سال تولید و اشتغال نامگذاری شده است، افزود: این تنها یک نامگذاری صرف نیست و همه مدیران در پایان سال باید گزارش عملکرد خود در این حوزه را به مردم اطلاع دهند.
بازوند به تاکید رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: این مقوله یک علم راهبردی و واژه کاملا علمی است و خوشبختانه امروز کشور به جایی رسیده که همه شامل سه قوه، نهادها، سازمان های دیگر و افکار عمومی روی اجرای این سند اجماع نظر دارند. استاندار با اشاره به مقوله اشتغال و تولید در ذیل سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: ساز و کار ایجاد اشتغال و رونق تولید، تولید ثروت است که برای ایجاد آن باید سرمایه گذاری صورت گیرد. بازوند با تاکید بر تسهیل موانع بر سر راه سرمایه‌گذاری در استان کرمانشاه افزود: برای برون رفت از مشکلات استان به مدیران انقلابی به این معنا که تسهیلگر باشند نیاز داریم.  وی تاکید کرد که باید سرمایه را در رگ و پوست استان جاری کنیم و لازمه این عمل رفع موانع بر سر راه تولید و سرمایه گذاری است.
بازوند از مدیران خواست با جدیت بخش خصوصی را کمک کنند و یادآور شد با اعتبارات دولتی نمی توانیم استان را به توسعه برسانیم و از این رو بانک ها و سایر دستگاه های اجرایی باید برای جذب سرمایه گذاری تلاش کنند.  استاندار با بیان اینکه اقتصاد کشور بانک محور است، گفت: بانک ها در اغلب پروژه ها شریک هستند و از این رو انتظار داریم در اعطای تسهیلات تسهیلگری کنند.  وی از مدیران بانک ها نیز خواست مشورت برادرانه و دلسوزانه به سرمایه‌گذاران در استان ارائه دهند. استاندار کرمانشاه اولویت اول دولت را ایجاد اشتغال دانست و گفت: هیچ اولویتی بالاتر از کار و اشتغال نداریم و خوشبین هستم که با تعامل و همکاری می توان به این هدف مهم دست یابیم. بازوند با بیان اینکه همه ما در برابر مردم مسئول هستیم، گفت: به عنوان استاندار پاسخگوی تک تک جمعیت 2 میلیون نفری استان کرمانشاه هستم و تمام تلاش خود را برای ایجاد آرامش و آسایش مردم استان با همکاری مجموعه مدیران به کار می بندم. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز در این جلسه گفت: یکی از مشکلات اصلی در استان، تفسیر متفاوت در نظام بانکی و بخش تولید است.
«نعمت الله حقیقی» با بیان این نکته که مدیران واحدهای تولیدی باید در اسرع وقت نسبت به تهیه مدارک مورد نظر برای دریافت تسهیلات اقدام کنند، افزود: سیستم بانکی در دریافت وثایق از واحدهای صنعتی سختگیری هایی می‌کند که واحد تولیدی با مشکل تهیه و ارائه این وثیقه ها مواجه هستند. وی گفت: دیگر مشکل اینکه ضمانت هایی که سازمان صنایع کوچک تدارک دیده بانک های استان قبول ندارند و این مشکل باید رفع شود.  حقیقی همچنین افزود: به دلیل بالا بودن نرخ سود بانکی، واحدهای صنعتی تمایلی به ثبت نام در سامانه بهین یاب برای دریافت تسهیلات ندارند. در ادامه این جلسه چند دستور کار از جمله مشکلات مربوط به مالیات بر ارزش افزوده شرکت بازیافت زباله کرمانشاه و شرکت دانه بندی شن و ماسه صحنه نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت که استاندار دستور داد در یک هفته این 2 مورد پیگیری شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code