موضوعات
کرمانشاه

لزوم اجرای سریع‌تر راه آهن کرمانشاه تا خسروی

نویسنده:
فرماندار شهرستان قصرشیرین گفت: تقاضا داریم زمانی که از راه‌آهن کرمانشاه بهره‌برداری رسمی می‌شود، کلنگ ایستگاه راه آهن خسروی هم زده شود. به گزارش ایسنا « فرامرز اکبری» بر لزوم اجرای سریع‌تر راه آهن کرمانشاه تا خسروی تاکید کرد و افزود:‌ این کار آهنگ اجرای بخش دوم پروژه را تند می‌کند....
1396/05/22
فرماندار شهرستان قصرشیرین گفت: تقاضا داریم زمانی که از راه‌آهن کرمانشاه بهره‌برداری رسمی می‌شود، کلنگ ایستگاه راه آهن خسروی هم زده شود.  به گزارش ایسنا « فرامرز اکبری» بر لزوم اجرای سریع‌تر راه آهن کرمانشاه تا خسروی تاکید کرد و افزود:‌ این کار آهنگ اجرای بخش دوم پروژه را تند می‌کند.
وی در ادامه خواستار تعامل بیشتر با فعالان اقتصادی، بخش خصوصی و مسئولان استان‌های مختلف عراق به منظور توسعه روابط اقتصادی و تجارت استان شد.
به گفته فرماندار قصرشیرین، بسیاری از مشکلاتی که در خصوص تجارت بین کرمانشاه و عراق وجود دارد از طریق این رایزنی‌های محلی قابل حل است.
اکبری اظهار کرد: نکته دیگری که باید بیشتر روی آن تمرکز کنیم توریسم سلامت است که می‌توانیم به این منظور روادید افرادی ‌ که به قصد درمان از عراق به کرمانشاه می‌آیند را  رایگان کنیم.
وی یادآور شد: در کنار این اقدامات، باید زیرساخت‌های درمانی نیز در قصرشیرین و مناطق مرزی بیش از پیش گسترش یابد.
در ادامه «داریوش پناهی »دبیرکل اتاق بازرگانی استان هم به تحلیلی از وضعیت تجارت با کشور عراق پرداخت و گفت: بنا به دلایل مختلفی واردات کشور عراق تا 36 درصد کاهش پیدا کرده است که وقوع جنگ تحمیلی علیه‌ ایران از مهم‌ترین این دلایل بوده است. وی کاهش قیمت نفت و درآمد حاصل از آن،کاهش درآمد دولت و مردم عراق، وضع تعرفه‌های سنگین در مرزها و ... را از دیگر دلایل کاهش واردات عراق برشمرد.
دبیر کل اتاق بازرگانی استان با بیان اینکه عراق برای برخی از کالاها از جمله سیمان ایران تا 100درصد تعرفه واردات قرار داده، عنوان کرد: اخیرا محدودیت‌هایی هم در واردات برخی از کالاهای کشاورزی اعمال شده است. وی با اشاره به برخی راهکارها که باعث افزایش صادرات به عراق خواهد شد، گفت: در همین راستا قرار است 2 هولدینگ و کنسرسیوم صادراتی در حوزه مواد غذایی و محصولات کشاورزی و همچنین مصالح ساختمانی و صنایع وابسته به آن در کرمانشاه ایجاد شود. پناهی برقراری دوباره مشوق‌ها و یارانه‌های صادراتی، داشتن برنامه مدون برای ورود به بازار عراق، ایجاد پست قرنطیه در مرز خسروی برای صادرات محصولات شیلات به عراق، اعزام و پذیرش‌ هیات‌های تجاری و تخصیص 250 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل زیرساخت‌های مرزی را از دیگر راه‌های کمک به توسعه صادرات استان برشمرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code