موضوعات
کرمانشاه

رکورد گازرسانی به بخش ماهیدشت شکست

نویسنده:
توسعه و عمران روستاها در چند دهه اخیر و با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید همواره یکی از دغدغه های اصلی توسعه در کشور بوده و در زمینه های مختلف از جمله عمرانی توجه بسیار مطلوبی به روستاها شده است....
1396/06/08
توسعه و عمران روستاها در چند دهه اخیر و با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید همواره یکی از دغدغه های اصلی توسعه در کشور بوده و در زمینه های مختلف از جمله عمرانی توجه بسیار مطلوبی به روستاها شده است. روستاهای بخش مرکزی ماهیدشت از توابع استان کرمانشاه از جمله مناطقی است که طی سالیان گذشته شاهد تحولات بسیار خوبی در زمینه عمرانی و بخش های دیگر بوده که در گفت و گو با همشهری با بخشدار ماهیدشت تشریح شد.

افتتاح 6 پروژه عمرانی در روستاهای ماهیدشت
«نورالدین فرزادی پور» در این باره می گوید: به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر بهره برداری از چند‌ پروژه عمرانی در روستاهای بخش ماهیدشت انجام گرفت.
‌بخشدار ماهیدشت‌ ادامه می دهد: افتتاح 6 پروژه عمرانی با اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون تومان از جمله اقدامات صورت گرفته به مناسبت هفته دولت بود که از جمله آن می‌توان به افتتاح یک باب نمازخانه در مدخل ورودی ماهیدشت اشاره کرد که به دلیل قرارگرفتن بر سر راه بزرگراه کربلا، وجود این مکان یک نیاز اساسی بود که با مشارکت شهرداری ماهیدشت و بانک ملی برآورده شد.
وی همچنین از افتتاح یک خانه بهداشت در روستای سامره با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره) و دانشگاه علوم پزشکی خبر می دهد و می افزاید: بهره برداری از 2 باب مدرسه خیرساز در روستاهای «چهارزبر سفلی» و «گوهرآباد» که تاکنون دانش آموزان آن در مدرسه ای مخروبه تحصیل می کردند از دیگر پروژه هایی بود که به مناسبت هفته دولت به بهره برداری رسید و تحویل آموزش و پرورش داده شد.
این مسئول بیان می کند: افتتاح 80 هکتار آبیاری تحت فشار در روستاهای«قلعه داراب خان» و «چغانرگس» به منظور مصرف بهینه آب و استفاده مطلوب از منابع تأمین آب اراضی کشاورزی از دیگر پروژه های عمرانی بود که مورد بهره برداری قرار گرفت. فرزادی پور 70 درصد هزینه اجرایی آبیاری تحت فشار در روستاهای بخش ماهیدشت را از طرف دولت به صورت بلاعوض عنوان می کند و می گوید: بقیه هزینه نیز آورده خود زارعان بوده است.

احداث پارک های کودک در روستاها و هدایت آب‌های سطحی
این مسئول اضافه می کند: دولت تدبیر و امید طی 4 سال گذشته خدمات خوبی را در روستاها داشته و اکنون با تخصیص اعتبارات لازم و افزایش اعتبارات عمرانی از محل اعتبارات ارزش افزوده به روستاها توجه خاصی دارد. دولت اخیرا با اضافه کردن 15درصد اعتبارات به 20درصد سال های گذشته در حال حاضر زمینه عمران و آبادانی روستاها را از طریق افزایش 35درصدی ارزش افزوده فراهم کرده است.
بخشدار ماهیدشت احداث 23 پارک کودک در روستاهای بخش ماهیدشت، هدایت آب های سطحی، جدول گذاری، سنگفرش معابر و انجام خدمات زیرساختی و اسفالت راه های روستایی را از دیگر اقدامات دولت تدبیر و امید عنوان کرد که موجب ماندگاری اهالی روستاها و جلوگیری از مهاجرت آنها به شهرها شده است.
به گفته فرزادی پور، دولت در راستای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال نیز در بخش ماهیدشت اقدامات خوبی انجام داده که از جمله آن می توان به راه اندازی گاوداری 6 هزار رأسی اشاره کرد که فاز اول آن تا آذر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
این مسئول عنوان می کند: همچنین آسفالت راه روستایی چالابه به خزل، برخورداری اهالی روستای حاجی آباد از برق که تاکنون از این نعمت محروم بوده ‌اند با همکاری مدیرعامل شرکت گاز ماهیدشت، شن ریزی روستای دولت آباد و همچنین سنگفرش معابر روستای چشمه سفید از دیگر پروژه های ارزشمندی است که افتتاح می شوند و رضایت مردم را در پی خواهد داشت. بخشدار ماهیدشت همچنین به تحول خوب صورت گرفته طی 5/1 سال گذشته در زمینه گازرسانی به روستاهای ماهیدشت اشاره می کند و می گوید: به زودی کار گازرسانی به 17 روستا انجام می شود که این اقدام طی مدت مذکور بی سابقه بوده است و رکورد گازرسانی شکسته خواهد شد و تا یک سال پیش از 122روستای ماهیدشت فقط یک روستا گازدار بوده که هم اکنون گاز 21روستا تأمین شده و 17روستا نیز در هفته های آینده از گاز طبیعی برخوردار می شوند و 38روستا قبل از فصل سرما تامین گاز شده و 2 پکیج دیگر در روستاهای زیر مجموعه قلعه داراب خان، میمز وچقا صفر هم در حال اجراست که امیدوارم با سرعت کار پیمانکار شاهد پیشرفت و تأمین گاز سایر روستاهای باقیمانده نیز باشیم. هر چند در گذشته در حق مردم روستاهای ماهیدشت کوتاهی شده ولی در دولت تدبیر و امید با اقدامات موثر وجهادی جبران کم لطفی های گذشته شده و امیدواری به ماندگاری روستاییان در روستاها افزایش یافته است. فرزادی پور می افزاید: با برخورداری روستای حاجی آباد از برق نیز همه روستاهای ماهیدشت به صورت 100 درصد از این نعمت برخوردار شده اند.
وی در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت، ابراز امیدواری می کند که مسئولان با تأسی از معیارهای ارزشمند این شهدای بزرگوار در راستای خدمتگذاری مطلوب به مردم کوشا باشند و دربرنامه های دولت دوازدهم که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، اهتمام جدی به ایجاد اشتغال و   ارتقای سطح معیشت پایدار در روستاها صورت پذیرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code