موضوعات
کرمانشاه

دستگیری اراذل و اوباش شاخص کرمانشاه

نویسنده:
رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان هم از دستگیری اراذل و اوباش شاخص شهر کرمانشاه خبر داد و گفت: اقدامات اوباشگرانه اراذل از چشمان پلیس دور نمی‌ماند...
1396/06/22
رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان هم از دستگیری اراذل و اوباش شاخص شهر کرمانشاه خبر داد و گفت: اقدامات اوباشگرانه اراذل از چشمان پلیس دور نمی‌ماند.
به گزارش همشهری  سرهنگ «محمد رستمی» اظهار کرد: مرحله دوم طرح سراسری مبارزه با اراذل و اوباش با هماهنگی مقام قضائی در شهر کرمانشاه توسط عوامل این پلیس اجرا شد.
وی افزود: گزارش‌های مردمی حاکی از اخاذی و مزاحمت 2 تن از اراذل شناسنامه‌دار شهر کرمانشاه بود، لذا با جمع‌آوری مدارک و ادله لازم و اخذ مجوزهای قضایی، محل سکونت آنان مورد بازرسی قرار گرفت و هر 2 متهم دستگیر شدند.
این مقام انتظامی ادامه داد: تخریب اموال عمومی و خصوصی، اخلال در نظم، سرقت و ایراد ضرب و جرح عمدی از جمله سوابق کیفری متهمان است، لذا به منظور سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.
رستمی تصریح کرد: در اجرای این طرح 2 نفر دیگر از اراذل شهر کرمانشاه که اقدام به قدرت نمایی و تخریب اموال یک واحد صنفی کرده بودند، با اقدامات اطلاعاتی شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شدند. وی افزود: 2 تن از اراذل نیز که به اتهام مشارکت در قدرت نمایی با سلاح سرد، اخلال در نظم و تهدید به قتل یکی از شهروندان تحت تعقیب کیفری قرار داشتند، در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.
رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان نسبت به اقدامات اوباشگرانه برخی مجرمان سابقه‌‎دار هشدار داد و گفت: این افراد به صورت مستمر تحت نظارت پلیس قرار دارند و در صورت بروز مشکل برای شهروندان، با آنان قاطعانه و قانونی برخورد خواهد شد.

دستگیری ۶ نفر از عوامل تیراندازی در کرمانشاه
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری ۶ نفر از عوامل تیراندازی در میدان شهدا و خیابان شهدای رحمان پور (کوچه ثبت) خبر داد.
سرهنگ «محمدرضا آمویی» در تشریح این خبر اظهار کرد: هفته گذشته 2 نفر به دلیل اختلافات شخصی به در‌منزل یکی از شهروندان مراجعه و اقدام به تیراندازی کردند که در پی آن یک نفر مجروح شد.
این مقام انتظامی افزود: این 2 نفر پس از متواری شدن توسط ماموران کلانتری ۱۸ سجادیه در اقدامی سریع و به موقع دستگیر شدند و از آنان یک قبضه سلاح گرم کشف شد.
سرهنگ آمویی تصریح کرد: دیگر عوامل مربوط به این اختلاف شخصی در کوچه شهدای رحمان پور (کوچه ثبت) با یکدیگر درگیر شدند و اقدام به تیراندازی کردند که در این حادثه یک نفر مصدوم شد.
وی گفت: عوامل دخیل در کوچه ثبت پیش از حضور ماموران از محل متواری شده و بار دیگر در حوالی میدان شهدا اقدام به تیراندازی کردند که در نتیجه آن 4 نفر از منازعان مجروح شدند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اعلام کرد: در نهایت با تلاش و پیگیری سریع پلیس این شهرستان، هنجار شکنان توسط ماموران کلانتری ۱۸ سجادیه در اطراف میدان شهدا دستگیر شدند. سرهنگ آمویی با بیان اینکه تا کنون 6 نفر در ارتباط با این پرونده دستگیر شده اند، گفت: اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی به منظور دستگیری دیگر عوامل دخیل در این پرونده همچنان ادامه دارد.

پلمب ۹۰ مکان عرضه آشکار مواد مخدر  ‌
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت: در طول یک ماه گذشته بیش از ۹۰ مکان عرضه آشکار مواد مخدر و روان گردان در کرمانشاه پلمب شده است.
«محمدحسین صادقی» با اعلام این خبر گفت: مقابله جدی با عرضه مواد مخدر و روان گردان از اولویت های راهبردی دستگاه قضایی است و در این راه البته نیازمند همکاری و تعامل همه مردم و شهروندان هستیم.
وی افزود: پاکسازی محیط زیست اجتماعی از افراد هنجارشکن منحصر به پلیس و دستگاه قضایی نیست، بلکه یک تکلیف همگانی است که باید به آن عمل کنیم. دادستان کرمانشاه تاکید کرد: شهروندان کرمانشاهی می‌توانند با مراجعه حضوری یا به صورت کتبی و تلفنی و بدون اعلام مشخصات فردی خود و البته به صورت  مستدل و دقیق همه افرادی را که در زمینه تهیه و توزیع اقلام ممنوعه فعالیت می کنند، به دستگاه قضایی یا پلیس معرفی کنند.

باند بزرگ سرقت در کرمانشاه متلاشی شد
فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از شناسایی و متلاشی کردن یک باند بزرگ سرقت در این شهرستان خبر داد. سرهنگ «رضا شیرزادی» اظهار کرد: ماموران کلانتری 18 سجادیه با کمک اطلاعات مردمی از حضور عده‌ای سارق حرفه ای در منزلی مسکونی مطلع شده و پس از جمع آوری مستندات کافی برای دستگیری آنان اقدام کردند.
وی با بیان اینکه یکی از اعضای این باند زن است، عنوان کرد: ماموران این کلانتری در نهایت در یک عملیات غافلگیرانه 3 نفر از اعضای باند از جمله سرکرده آن را دستگیر کردند، اما 2 نفر از متهمان از جمله یک مرد و یک زن موفق به فرار شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه افزود: ماموران کلانتری در همان روز در عملیاتی دیگر محل اختفای یکی از متهمان متواری را شناسایی و وی را نیز دستگیر کردند.
شیرزادی با بیان اینکه اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی به منظور دستگیری زن متواری عضو باند ادامه دارد، گفت: متهمان در بررسی‌های مقدماتی در کلانتری به سرقت 210 میلیون ریال طلا، سرقت تابلو فرش نفیس به ارزش 100 میلیون ریال و 3 مورد سرقت لوازم خانگی اعتراف کردند. وی افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده به منظور سیر مراحل قانونی و بررسی های بیشتر در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code