موضوعات
کرمانشاه

جمع‌آوری 1400 تن زباله از سرپل‌ذهاب

نویسنده:
نیروهای امدادی و خدماتی و حوزه خدمات شهری شهرداری کرمانشاه از نخستین گروه هایی بودند که صبح بعد از زلزله خودشان را به منطقه رساندند، تا به آسیب دیدگان کمک کنند و در شهر نیز جمع آوری و ارسال کمک های مردمی به مناطق آسیب دیده آغاز شد...
1396/09/04
نیروهای امدادی و خدماتی و حوزه خدمات شهری شهرداری کرمانشاه از نخستین گروه هایی بودند که صبح بعد از زلزله خودشان را به منطقه رساندند، تا به آسیب دیدگان کمک کنند و در شهر نیز جمع آوری و ارسال کمک های مردمی به مناطق آسیب دیده آغاز شد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه، اکنون و در فاز دیگری از امدادرسانی و نظافت و پاکیزگی کار مهم شهرداری کرمانشاه این است که هر چه سریع‌تر زباله‌ها پاکسازی شوند؛ بر این اساس شهرداری کرمانشاه با همکاری انجمن های مردمی طرفدار محیط زیست و شهروندان داوطلب سراسر استان از صبح یکشنبه 28 آبان طرح پاکسازی مناطق زلزله زده را از زباله ها و پسماندها آغاز کردند و در نخستین اقدام پاکبانان و زیست یاران شهرداری کرمانشاه طی دو مرحله 1400 تن پسماند از شهر سرپل ذهاب جمع آوری کردند. قائم مقام شهردار کرمانشاه در این باره با اشاره به اینکه این طرح به منظور نظافت و بهداشت محیط های شهری در مناطق زلزله زده اجرا می شود، گفت: خوشبختانه در اولین فراخوان و در زمانی کوتاه قریب 200 نفر از زیست یاران عضو انجمن های مردمی برای شرکت در این طرح اعلام آمادگی و ما را در گام نخست که طرح پاکسازی و نظافت سرپل ذهاب بود، همراهی کردند. «مهدی عبدالمالکی» یادآور شد: طی روزهای گذشته نیز اکیپ‌هایی از پاکبان‌های شهرداری شامل حوزه خدمات شهری و مناطق هشت گانه به منطقه اعزام شدند و اقدام به رفت و روب و نظافت کردند، اما از آنجاکه برحسب موقعیت و شرایط ناچار از بطری‌های آب معدنی و ظروف یکبار مصرف برای تغذیه مردم زلزله زده استفاده شده است حجم زباله های تولید شده بسیار زیاد است. وی افزود: بعد از زلزله در همه شهرهای دنیا بیماری‌هایی به دلیل انباشت زباله‌ها و مردارها شیوع پیدا می‌کند و کار مهم شهرداری این است تا هر چه سریع‌تر زباله‌ها پاکسازی شوند. به همین دلیل نیروهای جمع‌آوری پسماند و زباله‌ها در منطقه افزایش یافته است؛‌اما این کار نیاز به فعالیتی گسترده تر دارد.
وی تأکید کرد: انباشت زباله و نابسامانی محیطی ناشی از وقوع زلزله باعث آلودگی‌های زیست محیطی می شود و در شرایط کنونی برای پیشگیری از شیوع هرگونه بیماری‌ باید هرچه سریع‌تر نسبت به نظافت و پاکسازی اقدام شود.
سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرمانشاه با دعوت از انجمن‌های مردم نهاد و شهروندان دغدغه مند برای همراهی با شهرداری کرمانشاه در پاکسازی منطقه گفت: داوطلبان می توانند برای ثبت نام و مشارکت در این طرح  با شماره تلفن 08338397646  فرهنگسرای کوثر واقع در پارک درخشان 2، سی متری دوم تماس حاصل کرده و یا حضورا مراجعه کنند.
عبدالمالکی از ادامه اعزام نیروهای شهرداری و انجمن های مردمی زیست محیطی و دیگر سازمان‌های غیر دولتی کرمانشاه به سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی تا پایان امدادرسانی به زلزله زدگان به این مناطق خبرداد و افزود: در ادامه این طرح پاکسازی، بنا به صلاحدید مسئولان بهداشتی، پاکسازی در دستور کار قرار دارد. علاوه بر واحد آموزش سازمان محیط زیست، انجمن سازندگان طبیعت پاک، انجمن ندای قاصدك كرمانشاه، پیام آوران اردیبهشت، امید رهایی، کمپ ترک اعتیاد تولد بهاری، جمعیت حضرت علی اصغر(ع)، موسسه خیریه خانه تربیت، خیریه نیکان کنگاور، کانون بهشت کوچک،و چند تشکل و انجمن دیگر در این حرکت خیرخواهانه و اقدام ارزنده زیست محیطی با شهرداری کرمانشاه همکاری داشتند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code