موضوعات
کرمانشاه

تولید سالانه 2500 تن گوشت قرمز از سوی عشایرگیلان‌غرب

نویسنده:
مدیرکل امور عشایر استان گفت: هزار و 448 خانوار عشایری شهرستان گیلان‌غرب با جمعیت 8 هزار و 220 تن و با داشتن 230 هزار راس دام سبک، سالیانه 2500 هزار تن گوشت قرمز تولید می کنند.
1396/06/22
به گزارش ایرنا «علی اشرف آزادی» با حضور در گیلان‌غرب به منظور بررسی مسائل و مشکلات عشایر این منطقه افزود: عشایر این شهرستان همچنین سالانه 3500 تن شیر و 200 تن الیاف دامی تولید می‌کنند.
وی از ارائه تسهیلات و خدمات مناسب به عشایر به ویژه در زمینه آبرسانی سیار و مرمت راه های عشایری منطقه خبرداد و ابراز امیدواری کرد: با همت مسئولان استان خدمات مطلوب تری در حمایت از تولیدات عشایر به آنها اعطا شود.
سرپرست فرماندار ی گیلان‌غرب نیز ضمن ابراز خرسندی از اقدام‌ها و خدمات صورت گرفته در منطقه، از عشایر به عنوان مردمانی با صفا و ساده دل نام برد که با تولیدات خود نقش عمده ای در اقتصاد کشور ایفا می کنند.
«فرهاد همتی» از اختصاص حدود 2 میلیارد ریال اعتبار برای آبرسانی سیار و بازگشایی و مرمت راه های عشایری مناطق قشلاقی شهرستان خبرداد. وی اظهار کرد: عشایر علاوه بر اینکه با کم ترین بار مالی برای دولت به تولید مبادرت می کنند، نقش عمده ای هم در برقراری امنیت مرزهای استان ایفا می کنند.
همتی، پراکندگی محل های زندگی عشایر و صعب العبور بودن راه های مناطق عشایری را از مشکلات جدی این قشر مولد عنوان کرد و گفت: با توجه به مقتضیات زمان و نوع زندگی عشایر، باید تمهیداتی برای بهبود وضع معیشت این قشرمولد اندیشیده شود، تا عشایر عزت مندتر از گذشته به زندگی خود ادامه دهند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code