موضوعات
کرمانشاه

توقف روند واگذاری پالایشگاه کرمانشاه با دستور رئیس جمهوری

نویسنده:
نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، از توقف روند واگذاری پالایشگاه این شهر به بخش خصوصی با دستور رئیس جمهوری خبر داد.
1396/05/21
به گزارش ایرنا‌ «احمد صفری» اظهار کرد: دستور توقف واگذاری پالایشگاه کرمانشاه توسط رئیس جمهوری با پیگیری های مجمع نمایندگان استان اتفاق افتاد.
وی افزود: از همان ابتدای بحث واگذاری پالایشگاه به بخش خصوصی که بیش از 7 ماه از آن می گذرد، نمایندگان استان نهایت تلاش خود را برای جلوگیری از این کار انجام دادند. صفری گفت: پالایشگاه کرمانشاه در حالی به بهانه 3 تا 4 هزار میلیارد ریال بدهی زیانده اعلام و بحث واگذاری آن کلید زده شد که پالایشگاه آبادان زیاندهی به مراتب بیشتری داشت اما موضوع واگذاری آن به بخش خصوصی مطرح نشد.
نماینده کرمانشاه در خانه ملت گفت: بحث واگذاری پالایشگاه کرمانشاه آنچنان حساسیت برانگیز بود که آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه را نیز به واکنش وا داشت و در دیداری که با ایشان داشتیم از مجمع نمایندگان استان خواستند تا به صورت جدی موضوع را پیگیری کنیم تا ‌از تضییع حقوق مردم کرمانشاه جلوگیری شود.
وی تصریح کرد: همه نمایندگان استان در مجلس با جدیت پیگیر ماجرا هستند و انشاءالله نتیجه لازم نیز در این خصوص به نفع مردم حاصل خواهد شد.
صفری افزود: تاکید مجمع نمایندگان استان ابتدا بر واگذارنشدن پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی است و در صورت واگذاری نیز باید این کار طبق قیمت روز صورت گرفته و حتی یک کارگر نیز نباید از کار بیکار شود. عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش به بحث دخالت وی و عضو دیگر مجمع برای واگذاری پالایشگاه به شخصی خاص واکنش نشان داد و گفت: هرگز چنین قضیه ای نبوده و در صورت اثبات نه تنها از نمایندگی کرمانشاه استعفا می دهم بلکه برای همیشه شهر و دیار خود را ترک خواهم کرد.
وی گفت: از همان ابتدای مطرح شدن این بحث، حراست مجلس شورای اسلامی را در جریان قرار داده و از مسئولان ذیربط درخواست تحقیق گسترده راجع به این موضوع ‌کردم و نتیجه این تحقیقات نیز خلاف ادعاهای مطرح شده را ثابت کرد.
نماینده کرمانشاه در مجلس همچنین بر لزوم استفاده از مدیران بومی توانمند در استان تاکید کرد و گفت: زمانی که ما در کرمانشاه افراد کاردان و مدیران باتجربه ای داریم چه لزومی دارد از خارج استان مدیر و مسئول وارد کنیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code