موضوعات
کرمانشاه

تعیین ۳۷ مرکز برای خرید جو از کشاورزان

نویسنده:
مدیر کل شرکت پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه، از تعیین ۳۷ مرکز برای جمع‌آوری ۳۷ مرکز برای جمع‌آوری و خرید جو از کشاورزان کرمانشاهی طی امسال خبر داد. «اسماعیل پرویزی فر» در گفت‌وگو با مهر گفت: مهم ترین وظیفه شرکت پشتیبانی امور دام ،حفظ ذخایر راهبردی است که در هنگام بروز مشکلات به اندازه ای ذخیره داشته باشیم که اشکالی برای مملکت پیش نیاید....
1396/03/29
مدیر کل شرکت پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه، از تعیین ۳۷ مرکز برای جمع‌آوری ۳۷ مرکز برای جمع‌آوری و خرید جو از کشاورزان کرمانشاهی طی امسال خبر داد. «اسماعیل پرویزی فر» در گفت‌وگو با مهر گفت: مهم ترین وظیفه شرکت پشتیبانی امور دام ،حفظ ذخایر راهبردی است که در هنگام بروز مشکلات به اندازه ای ذخیره داشته باشیم که اشکالی برای مملکت پیش نیاید. وی کمک به تنظیم قیمت بازار را از دیگر وظایف این شرکت دانست و افزود: پشتیبانی از دامداران و مرغداران و همچنین ورود ذخایر به بازار در هنگام افزایش قیمت‌ها از اقدامات شایسته این بخش است. پرویزی فر ادامه داد: بر اساس ماده ۳۲ قانون افزایش بهره وری، دولت موظف است همه محصولات کشاورزی را در بورس عرضه کند و در صورتی که قیمتها بالاتر از قیمت تضمینی بود دولت مابه التفاوت را به کشاورزان بپردازد. وی ادامه داد: این کار را از سال گذشته به صورت گسترده در زمینه‌خرید جو و ذرت انجام دادیم و برای این کار ۲۷ مرکز خرید تشکیل دادیم و پس از جمع آوری ذرت و عرضه آن به بورس، طی یک ماه هم قیمت بورس و هم مابه التفاوت را به کشاورزان پرداخت کردیم. مدیر کل شرکت پشتیبانی امور دام استان اظهار کرد: کل جمع آوری ذرت در سال گذشته ۸۳ هزار تن بود که از این میزان ۶۳ هزار تن را پشتیبانی امور دام و مابقی توسط بخش خصوصی خریداری شده است.

صادرات ۴۲ هزار تن ذرت از استان
این مسئول در ادامه تصریح کرد: از آنچه خریداری شد ۲۰ هزار تن در داخل استان نگهداری شد و ۴۲ هزار تن به استان‌های دیگر صادر شده است. وی افزود: از ۲۰۰ میلیارد تومان پول ذرت و گندم، ۵۳ میلیارد تومان یارانه به کشاورزان پرداخت شده است.
پرویزی فر به ۴۲ مرکز جمع آوری جو در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در مجموع توانستیم ۱۲۰ هزار تن جو جمع آوری کنیم که از این مقدار ۶۴ هزار تن را بخش پشتیبانی امور دام خریداری کرده است.
‌وی تاکید کرد:‌ امسال ۳۷ مرکز برای جمع آوری جو در نظر گرفتیم که با ۱۶ مرکز قرار داد بستیم و ۱۳ مرکز آن راه اندازی شده و می توان گفت هر شهرستان هم یک مرکز راه اندازی شده است که کشاورزان می توانند محصولات جو را به آنها تحویل دهند.
مدیر کل شرکت پشتیبانی امور دام استان، یکی از مهم ترین اقدامات برای فروش در بورس را ثبت اطلاعات بهره برداران در سامانه دانست و گفت: تا کنون موفق شده‌ایم اطلاعات ۱۲ هزار بهره بردار را در سامانه ثبت کنیم. وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: تا کنون ۱۰۰۰ تن جو جمع آوری شده که ۳۰۰ تن در بورس عرضه شده و پول آن طی 2یا3 روز آینده به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

توزیع 1۳۲۸ تن مرغ منجمد در استان
پرویزی‌فر در مورد عرضه مواد پروتئینی بیان کرد: از سال گذشته تا کنون هزار و ۳۲۸ تن مرغ منجمد و ۴۶ تن گوشت گوساله منجمد در فروشگاه‌های بزرگ و مراکز پرمصرف توزیع شده است.
مدیر کل شرکت پشتیبانی امور دام استان افزود: در مورد گوشت های منجمد وارداتی که اکثر آنها از کشور برزیل وارد می شود هیچ نگرانی وجود ندارد، چرا که در کشتارگاه‌ها بر روی آنها نظارت کافی به عمل آمده است. وی گفت: گوشت های منجمد مرغ و گوساله از زمان تولید تا مصرف حداکثریکسال اجازه توزیع دارند و 3 ماه قبل از تاریخ مصرف دیگر وارد بازار نمی شوند و فقط برای مراکز پرمصرف یا کارخانه سوسیس و کالباس‌سازی استفاده خواهد شد. پرویزی فر از توزیع خوراک‌های دامی برای حمایت از دامداران خبر داد و افزود: از سال گذشته تا کنون ۲۸ هزار و ۸۰۰ تن نوع داخلی و ۱۶ هزار و ۶۵۰ تن نوع وارداتی در اختیار دامداران قرار گرفته‌است. به گفته این مسئول همچنین ۱۰ هزار و ۸۰۰ تن ذرت و کنجاله سویا برای مصرف دام ها در اختیار دامداران قرار گرفته است. وی در پایان با اشاره به این که گوشت‌های گوسفندی، داخلی هستند و نوع وارداتی ندارند، گفت: قیمت هر‌کیلوگرم گوشت گوساله بین ۳۲ تا ۴۰ هزار تومان و گوشت منجمد وارداتی برزیلی ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code