موضوعات
کرمانشاه

تاکید امام جمعه کرمانشاه بر حفظ یکپارچگی عراق

نویسنده:
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به همه‌پرسی کردستان عراق گفت: ما همه مسلمانیم و باید یکپارچه باشیم تا راه را برای دشمن باز نکنیم. به گزارش ایرنا، آیت الله «مصطفی علما» افزود: رژیم صهیونیستی و آمریکا پشت ماجرای همه‌پرسی کردستان عراق هستند و در حقیقت عوامل این همه‌پرسی با این کار به ملت نجیب کرد اهانت کرده اند....
1396/07/16
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به همه‌پرسی کردستان عراق گفت: ما همه مسلمانیم و باید یکپارچه باشیم تا راه را برای دشمن باز نکنیم. به گزارش ایرنا، آیت الله «مصطفی علما» افزود: رژیم صهیونیستی و آمریکا پشت ماجرای همه‌پرسی کردستان عراق هستند و در حقیقت عوامل این همه‌پرسی با این کار به ملت نجیب کرد اهانت کرده اند.
آیت الله علما افزود: دشمن با این کار می خواهد یک اسرائیل دیگری ایجاد کند همانگونه که قبلا رژیم صهیونیستی را در قلب کشورهای اسلامی نفت خیز و گازخیز ایجاد کردند. وی تاکید کرد که از این اتفاق فقط رژیم غاصب اسرائیل و آمریکا سود می برند چرا ‌ اینها به احدی تعهد ندارند. مقامات کردستان عراق با این کار خطای غیرقابل بخششی انجام داده اند چرا که قدرت های خارجی مانند آمریکا و انگلیس هیچ وقت قابل اعتماد نبوده و نیستند. امام جمعه کرمانشاه تاکید کرد ‌ بهترین راه حل گوش دادن به سخنان آیت الله سیستانی است چرا که ما همه مسلمان هستیم و باید یکپارچه باشیم تا راه برای دشمن باز نکنیم.

جلال طالبانی سیاستمداری تیزهوش و مبارزی کهنه کار بود
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با اشاره به درگذشت جلال طالبانی و نقش او در ایجاد توازن سیاسی در عراق گفت: او سیاستمداری تیزهوش، مبارزی کهنه کار و انسانی شریف و شایسته بود که مردم کرد او را به خاطر می سپارند و پاس می دارند.
ماموستا ملا«محمد محمدی» مام جلال را نماد نسل مبارزی دانست که برای دفاع از مردمشان سال ها در مقابل رژیم ظالم و جنایتکار بعث صدامی ایستادند و پیروز شدند‌.
وی در ادامه با اشاره به شروع‌کار استاندار جدید، خروج استان از رکود را از مهم‌ترین انتظارات مردم از استاندار دانست و افزود: بیکاری از مشکلات عمومی تمام کشور است، اما در استان کرمانشاه این معضل به بحران رسیده است. ماموستا محمدی برخی‌مشکلات شهر کرمانشاه را فرهنگی دانست و خواستار تلاش مسئولان فرهنگی و رسانه ای برای تقویت و تبلیغ مبانی فرهنگی غنی کرمانشاه شد و افزود: شایسته نیست ملتی که تاریخی پر از غیرت و عزت و فرهنگ‌ دارند در راستای توسعه گام بر ندارند.

نظام اسلامی از امن ترین کشورهاست
امام جمعه قصرشیرین گفت: با توجه به تحولات صورت گرفته، جمهوری اسلامی ایران ازامن ترین کشورهای منطقه و جهان است. حجت الاسلام «علی ملکی» در خطبه های نماز جمعه این هفته قصرشیرین اظهار کرد: امنیت موجود در کشورمان به برکت وجود رهبر معظم انقلاب اسلامی، سربازان گمنام امام زمان و اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است. وی دفاع از حق و مظلومان عالم را از رویکردهای اساسی نظام اسلامی توصیف کرد و افزود: دفاع از همه مظلومان جهان از اصول خدشه ناپذیر نظام اسلامی است و برای تحقق این مهم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code