موضوعات
کرمانشاه

تامین منابع مالی برای اسکان دائم زلزله زدگان

نویسنده:
معاون اول رئیس جمهوری به منظور بازدید از مناطق زلزله زده و بررسی روند امداد رسانی و کمک به مردم این مناطق، صبح دیروز وارد استان کرمانشاه شد.
1396/09/07
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری‌ « اسحاق جهانگیری» در بدو ورود به کرمانشاه ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن عسکری (ع) گفت: هدف از این سفر عرض ادب و ارادت به مردم بزرگ کرمانشاه و بازدید از مناطق زلزله زده و رسیدگی به وضعیت مردم در این مناطق است.
وی با اشاره به اینکه در 15 روز گذشته اقدام های گسترده ای توسط دولت و سایر نیروها برای امداد رسانی به مناطق زلزله زده انجام شده است، گفت: تلاش ها برای کمک و اسکان مردم در مناطق زلزله زده بیشتر خواهد شد. جهانگیری با اشاره به اینکه در ابتدا قرار بود برای اسکان موقت مردم وجوه نقد پرداخت شود تا آنها برای اسکان خانه اجاره کنند، اظهار کرد: با توجه به مشکلات موجود تصمیم گرفته شد تا به کسانی که تمایل دارند کانکس تحویل شود.
وی اظهار کرد: اکنون هر 2 راهکار برای اسکان موقت زلزله زدگان پیش بینی شده است و مردم می‌توانند در این زمینه تصمیم گیری کنند. معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه همزمان کار اسکان دائم نیز آغاز شده است، گفت: منابع مالی برای اسکان دائم تامین شده است، کار آواربرداری به سرعت در حال انجام است و مراحل بعدی نیز به سرعت پیش خواهد رفت.
این مسئول کشوری اظهار امیدواری کرد: با برنامه ریزی های انجام شده مردم هر چه سریعتر به خانه های دائم بروند و کار مهم‌تر دیگر یعنی برگشت به کار و زندگی در مناطق زلزله زده انجام شود. جهانگیری با اشاره به حضور وزرای و معاونان رئیس جمهوری در این سفر، گفت: آنها ماموریت دارند تا حرکت اقتصادی در مناطق زلزله زده را آغاز کنند و با تصمیم گیری واحدهای کشاورزی، دامداری و خدماتی را برای تداوم فعالیت آماده کنند تا آنها ادامه کار دهند.
حضور در جلسه ستاد مدیریت بحران در استان کرمانشاه و اتخاذ تدابیر لازم برای حل مسائل مردم مناطق زلزله زده و سرعت بخشیدن به روند اسکان مردم از دیگر برنامه های جهانگیری در این سفر بود.
جهانگیری را در این سفر وزرای راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیرو، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون امور مجلس رئیس جمهوری، رئیس جمعیت هلال احمر و رئیس ستاد بحران کشور همراهی می کردند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code