موضوعات
کرمانشاه

برگزاری مرحله دوم جشن عاطفه‌ها

نویسنده:
مرحله دوم جشن عاطفه ها چهارشنبه 19 مهر در هزار آموزشگاه استان کرمانشاه برگزار خواهد شد. به گزارش ایرنا، مدیرکل کمیته امداد استان با بیان این خبر در نشست خبری اظهار کرد: کرمانشاه به واسطه کمک‌های بسیار خوب مردمی در جشن نیکوکاری که اسفند سال گذشته برگزار شد، جزو 5 استان اول کشور و در جشن رمضان امسال جزو 6 استان اول قرار گرفت....
1396/07/19
مرحله دوم جشن عاطفه ها چهارشنبه 19 مهر در هزار آموزشگاه استان کرمانشاه برگزار خواهد شد. به گزارش ایرنا، مدیرکل کمیته امداد استان با بیان این خبر در نشست خبری اظهار کرد: کرمانشاه به واسطه کمک‌های بسیار خوب مردمی در جشن نیکوکاری که اسفند سال گذشته برگزار شد، جزو 5 استان اول کشور و در جشن رمضان امسال جزو 6 استان اول قرار گرفت.

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی
«حسین خدرویسی» در ادامه از پرداخت 330 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان زیرپوشش این نهاد در نیمه نخست امسال خبر داد و افزود: در برنامه پیش بینی شده امیدواریم که تا پایان امسال بتوانیم هزار و 50 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان خود پرداخت کنیم.
وی تصریح کرد: این تسهیلات به صورت قرض الحسنه و برای هر نفر 200 میلیون ریال تعیین شده است. خدرویسی در ادامه از پرداخت 750 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به 5 هزار و 457 نفر از مددجویان کمیته امداد در سال گذشته خبر داد و گفت: این افراد با دریافت تسهیلات مذکور از چرخه حمایتی خارج می شوند.
وی با بیان اینکه اکنون 68 هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد استان هستند، گفت: سرپرستی40 هزار خانوار از این تعداد برعهده زنانی قرار دارد که نه حقوق‌بگیر ادارات هستند و نه مهریه و نفقه ای دریافت می کنند.
مدیرکل کمیته امداد میانگین مستمری پرداخت شده ماهانه به مددجویان این کمیته را 325 میلیارد ریال عنوان کرد. وی در ادامه به برخی دیگر از خدمات ارائه شده به افراد زیرپوشش این نهاد اجتماعی اشاره و اظهار کرد: در نیمه نخست امسال و در حوزه تامین مسکن برای افراد تحت پوشش در شهرها و روستاهای استان 33 میلیارد ریال هزینه شده است.
خدرویسی افزود: کمک 330 میلیارد ریالی در حوزه حمایتی و سلامت و همچنین نیازمندی های ضروری مددجویان، اقدام صورت گرفته دیگر در 6 ماه ابتدایی امسال بوده است.

حضور خوب مردم در برنامه های مناسبتی
مدیرکل کمیته امداد در بخش دیگری از سخنانش به حضور خوب مردم استان در برنامه های مناسبتی این کمیته اشاره و اظهار کرد: مردم خیر و نیکوکار استان در مرحله اول جشن عاطفه ها 19 میلیارد و 790 میلیون ریال کمک کردند که از این لحاظ استان سوم کشور شدیم.
مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه در ادامه از زیرپوشش قرار دادن 12 هزار و 500 دانش آموز و دانشجو خبر داد و گفت: 10 هزار و 400 نفر آن ها دانش آموز و 2 هزار و 100 نفر آن ها نیز دانشجویان در مقاطع مختلف هستند.
وی تصریح کرد: حمایت از 7 هزار و 765 یتیم و افرادی که سرپرست خانوار آنها دچار بیماری های صعب‌العلاج شده از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط کمیته امداد کرمانشاه است.
خدرویسی همچنین از ایجاد طرحی در راستای جذب و به کارگیری افراد زیرپوشش کمیته امداد کرمانشاه در بخش خصوصی خبر داد و گفت: در این طرح هر واحد صنعتی و تولیدی که 5 نفر از مددجویان تحت پوشش را مشغول به کار کند تسهیلات یک میلیارد ریالی دریافت می کند.
وی گفت: کمیته امداد تا 2 سال حق بیمه این افراد را پرداخت و آموزش های لازم را نیز به آنها ارائه خواهد کرد و علاوه بر آن صاحبان واحدهای تولیدی به اختیار خود می توانند مددجویان را انتخاب و مشغول به کار کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code