موضوعات
کرمانشاه

برنامه‌ریزی برای توسعه ۵ هزار هکتار باغ در استان

نویسنده:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان از برنامه ریزی برای توسعه ۵ هزار هکتار باغ در استان خبر داد. به گزارش مهر‌«خسرو شهبازی» در چهارمین جلسه توسعه باغ‌ها در اراضی شیبدار که با حضور جمعی از مدیران سازمان برگزار شد، گفت: امسال برنامه توسعه باغ‌های استان در سطح ۵ هزار هکتار در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان قرار گرفته است....
1396/05/22
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان از برنامه ریزی برای توسعه ۵ هزار هکتار باغ در استان خبر داد. به گزارش مهر‌«خسرو شهبازی» در چهارمین جلسه توسعه باغ‌ها در اراضی شیبدار که با حضور جمعی از مدیران سازمان برگزار شد، گفت: امسال برنامه توسعه باغ‌های استان در سطح ۵ هزار هکتار در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان قرار گرفته است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: توسعه ۵ هزار هکتار باغ در استان شامل ۳۶۰۰ هکتار باغ دیم و ۱۴۰۰ هکتار باغ آبی است.
وی اظهار کرد: استان کرمانشاه با دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب و تنوع آب و هوای همچون مناطق گرمسیری، معتدل و سردسیری مستعد توسعه انواع باغ‌های میوه بوده و ظرفیت لازم را برای ایجاد باغ‌های جدید دارد.
شهبازی با اشاره به اینکه مزایای توسعه باغ‌های در اراضی شیبدار، خاطرنشان کرد: توسعه باغ‌ها در اراضی شیب‌دار نه تنها باعث استفاده از اراضی کم بازده می شود،‌بلکه سبب تقویت و اصلاح خاک نیز خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه توسعه باغ‌های ‌ مدرن  نیز در دستور کار قرار دارد تصریح کرد: در این باغ‌ها‌ که به روش روسیمی و از پایه های مرغوب درختان کاشته می‌شوند به طور متوسط ۴۰ تن تا ۷۰ تن عملکرد دارند و این در صورتی است که باغ‌های سنتی ۱۰ تا ۱۵ تن عملکرد دارند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اضافه کرد: سیاست ما در ایجاد و احداث باغ‌ها توسعه کمی و کیفی بوده، به طوری که این باغ‌ها در مقابل سرما نیز مقاوم باشند. وی با اشاره به دیدگاه مثبت استاندار کرمانشاه در توسعه باغ‌های استان گفت: به دنبال اختصاص رقم اعتباری برای حمایت و کمک به توسعه باغ‌ها هستیم.
شهبازی افزود: توسعه باغ‌ها باعث ایجاد اشتغال، ایجاد مناطق تفرجگاهی و تهویه هوا شده و همچنین افزایش درآمد کشاورزان را در پی دارد.
وی در پایان افزود: در برنامه‌ی بلندمدت افزایش سطح باغ‌های استان در ۵۰ هزار هکتار در دستورکار سازمان جهاد کشاورزی استان قرار دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code