موضوعات
کرمانشاه

افزایش 5 برابری ترافیک جاده‌های کرمانشاه

نویسنده:
رئیس پلیس راه استان از افزایش 5 برابری ترافیک جاده‌های استان همزمان با اوج گرفتن سفرهای تابستانی در روزهای پایانی تابستان خبر داد. سرهنگ «محمد حیدری» در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه روز به روز بر حجم ترافیک جاده‌ها افزوده می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر در محورهای اصلی استان ترافیک نیمه سنگین و روان است....
1396/06/15
 رئیس پلیس راه استان از افزایش 5 برابری ترافیک جاده‌های استان همزمان با اوج گرفتن سفرهای تابستانی در روزهای پایانی تابستان خبر داد. سرهنگ «محمد حیدری» در گفت و گو با ایسنا  با بیان اینکه روز به روز بر حجم ترافیک جاده‌ها افزوده می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر در محورهای اصلی استان ترافیک نیمه سنگین و روان است.
رئیس پلیس راه استان با اشاره به حضور 80 گشت محسوس و نامحسوس در جاده‌های استان، گفت: روزانه 50 گشت محسوس و 30 گشت نامحسوس محورهای استان و به‌ویژه محورهای پرترافیک را رصد کرده و با هرگونه تخلف با جدیت تمام برخورد می‌کنند.
وی تخلفات حادثه ساز را خط قرمز پلیس عنوان کرد و افزود: در صورت مشاهده اینگونه تخلفات با جدیت برابر قانون با راننده خاطی برخورد می‌ شود و درصورت ارتکاب همزمان 2 تخلف حادثه ساز علاوه بر اعمال قانون، خودرو به مدت 72 ساعت توقیف شده و نمره منفی برای راننده خاطی اعمال می‌شود.
وی تاکید کرد: پلیس با همه توان و با جدیت با معدود افرادی که قصد برهم زدن آرامش جاده ها را داشته باشند، برخورد می کند. حیدری تاکید کرد: از رانندگان تقاضا داریم حتما بعد از 2 ساعت رانندگی به مدت 10 تا 15 دقیقه استراحت داشته باشند و به جد از رانندگی هنگام خواب آلودگی اجتناب کنند.
رئیس پلیس راه استان با توصیه اینکه افراد ترجیحا از رانندگی در شب اجتناب کنند، گفت: این امر به‌ویژه برای رانندگان غیربومی که به جاده‌های استان آشنا نیستند، توصیه می‌شود.
وی مشکلات دیگر در حوزه رانندگی استان را رعایت نکردن سرعت مطمئنه و نبستن کمربند ایمنی سرنشینان خودرو عنوان کرد و افزود: نا توانی در کنترل خودرو به علت سرعت بالا و رانندگی در حین خواب آلودگی عمده علت‌های تصادفات استان در تابستان امسال بوده است. حیدری رعایت خط کشی جاده‌ها را الفبای رانندگی دانست و اظهار کرد: این درحالی‌است که شاهدیم برخی رانندگان نسبت به خطوط جاده بی‌اهمیت هستند.
رئیس پلیس راه استان در ادامه با اشاره به کاهش آمار فوتی‌های تصادفات برون شهری استان در 2ماه ابتدای تابستان امسال، گفت: خوشبختانه بر اساس اعلام پزشکی قانونی در تعداد فوتی‌های تصادفات تابستان کاهش داشته‌ایم که امیدواریم این روند تا پایان تابستان ادامه یابد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code