موضوعات
کرمانشاه

افتتاح«خانه دف هورامان»

نویسنده:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در‌مراسم‌افتتاح «خانه دف هورامان» گفت: در نظر داریم چهار «خانه» شامل «خانه مور»، «خانه تنبور»، «خانه هوره» و «خانه دف» را به تناسب جغرافیای منطقه ای استان افتتاح کنیم که اولین آنها امروز افتتاح خواهد شد.
1396/05/22
به گزارش ایسنا حجت الاسلام «رحیم جعفری» عنوان کرد: تاریخ ساخت و استفاده از دف‌گویای هویت تاریخی و فرهنگی عظیمی است. این ساز ارزش معنوی دارد و باید آن را حفظ کرد.
 وی در ادامه اظهار کرد: شهر پاوه را بی مبالغه می توان یکی از مهم ترین و تاریخی ترین و ارزش مندترین شهرهای جهان دانست. پاوه به لحاظ فرهنگی از مناطق مهم ایران است و ظرفیت های بسیار بالایی دارد.
مدیرکل ارشاد اسلامی استان به وضعیت نابسامان سالن اجتماعات شهر پاوه نیز اشاره کرد و گفت: سالن‌های اجتماعات ادارات ارشاد منطقه وضعیت مطلوبی ندارند.
ما این مسئله را از طریق شواری برنامه ریزی شهرستان پاوه پیگیری می‌کنیم و سالنی خواهیم ساخت که حداقل گنجایش 600 نفر را داشته باشد و سنِی که بتوان در آن تئاتر اجرا کرد را برای آن مدنظر خواهیم گرفت.
«هدایت محمودی» رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان پاوه نیز اظهار کرد: قدمت ساز دف به 1400 سال قبل برمی‌گردد که مردم به یمن قدوم مبارک حضرت محمد(ص) با دف و شادی به استقبال ایشان در مدینه رفتند.
وی در پایان به برنامه های در دست اقدام اشاره کرد و گفت: مجوز تاسیس دبیرخانه دائمی شعر هورامان را کسب کرده ایم و در نظر داریم خانه مطبوعات را نیز در همین مکان افتتاح کنیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code