موضوعات
کرمانشاه

آغاز عملیات کاوش باستان شناسی در «گنج دره»

نویسنده:
عملیات کاوش باستان شناسی در«گنج دره هرسین» با حضور باستان شناسان دانشگاه رازی و کپنهاگ دانمارک آغاز شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری «امیر شاه آبادی» فرماندار هرسین هدف از این کاوش را جستجوی آثار زیستی بشری در این محل و معرفی هرچه بیشتر ظرفیت های گردشگری شهرستان هرسین دانست....
1396/05/21
عملیات کاوش باستان شناسی در«گنج دره هرسین» با حضور باستان شناسان دانشگاه رازی و کپنهاگ دانمارک آغاز شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری «امیر شاه آبادی» فرماندار هرسین هدف از این کاوش را جستجوی آثار زیستی بشری در این محل و معرفی هرچه بیشتر ظرفیت های گردشگری شهرستان هرسین دانست.
وی اظهارکرد: این عملیات بر اساس یک طرح 5 ساله  با همکاری باستان شناسان دانشگاه رازی و کپنهاگ دانمارک و با اعتبارات مصوب کشوری انجام خواهد شد.
شاه آبادی افزود: شهرستان هرسین با دارا بودن مجموعه آثار تاریخی و فرهنگی برجسته همچون کتیبه بیستون، پارک شهرهرسین، دروازه سنگی، حوض ساعت، قلعه پاقلعه، قلعه سرماج، گوردخمه های اسحاق وند و ده نو، سراب هرسین و سراب بیستون آشکارترین اسناد و نشانه های وجود نخستین تمدن بشری را در خود جای داده و این ظرفیتی مهم برای جذب گردشگران داخلی و خارجی و گسترش صنعت توریسم و ایجاد اشتغال در این منطقه است.
شاه آبادی ابراز امیدواری کرد: با تکمیل و پایان عملیات ساماندهی پارک شهر هرسین و مرمت آثار تاریخی موجود در آن، بخش مهمی از حوزه گردشگری شهرستان هرسین پذیرای گردشگران داخلی و خارجی باشد.
فرماندار هرسین بیان کرد: آثار تاریخی شهرستان هرسین پروسه ثبت جهانی و جهانی شدن را خواهند پیمود و در این راه اقدامات مهمی صورت گرفته که  می توان به مرمت پارک تاریخی شهر هرسین و آغاز عملیات کاوش باستان‌شناسی در گنج دره اشاره کرد. این مسئول در پایان از زحمات رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان هرسین قدردانی کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code