موضوعات
کرمانشاه

مديرعامل شركت گاز كرمانشاه عنوان كرد

اعمال افزايش 20‌درصدي گازبها از ابتداي امسال

نویسنده:
مديرعامل شركت گاز استان با اشاره به افزايش 20‌درصدي قيمت گاز در بخش خانگي، اعلام كرد: اين افزايش قيمت از ابتداي سال جاري در قبوض گاز اعمال مي‌شود. مهندس «سيد حميد فاني» در گفت‌وگو با ايسنا متوسط قيمت هر مترمكعب گاز در سال گذشته در بخش خانگي را 70 تومان اعلام و از افزايش 20‌درصدي آن در سال جاري خبر داد.
1392/01/24

به گفته مديرعامل شركت گاز استان، در سال جاري قيمت گاز در بخش صنعتي نيز 35‌درصد و در بخش عمومي 30‌درصد افزايش پيدا كرده است. فاني با اشاره به وجود 415 هزار مشترك گاز در  استان، اظهار كرد: از اين تعداد 375 هزار مشترك شهري و 40 هزار مشترك روستايي هستند. 

به گفته  فانی، از مجموع تعداد مشتركين 25 هزار مشترك در سال گذشته به شبكه گاز استان وصل شده‌اند. وي با اشاره به برخورداري 31‌درصد جمعيت روستايي استان از  گاز عنوان كرد: در حال حاضر 253 روستاي استان از   گاز برخوردارند كه از اين تعداد 33 روستا در سال گذشته به شبكه گاز وصل شدند. 

فاني با اشاره به آغاز عمليات اجرايي گازرساني به 193 روستاي ديگر استان در سال گذشته، خاطر نشان كرد: بر اساس برنامه اين 193 روستا نيز تا پايان سال 1394 به شبكه گاز استان متصل خواهند شد. 

وي همچنين‌درصد برخورداري جمعيت شهري استان از نعمت گاز را 96‌درصد اعلام و تصريح كرد: در حال حاضر 23 شهر استان به شبكه گاز وصل هستند كه از اين تعداد دو شهر بانه وره و شاهو در سال گذشته به شبكه گاز وصل شدند. 

اين مقام مسئول در ادامه از مصرف 3 ميليارد و 300 ميليون‌مترمكعب گاز طي سال گذشته در استان خبر داد و بيشترين مصرف روزانه طي اين مدت را 15 ميليون‌مترمكعب(در روزهاي سرد سال) و كمترين آن را 5/7 ميليون‌مترمكعب اعلام كرد. 

فاني تأكيد كرد: ميزان مصرف گاز سال گذشته در استان نسبت به سال 1391 تغيير چنداني نداشته است. 

مديرعامل شركت گاز استان يادآور شد: در سال گذشته 115 ميليون‌مترمكعب مصرف گاز در بخش خانگي نسبت به سال 1391 كاهش داشته كه به همين ميزان مصرف بخش صنعتي افزايش داشته است. 

به گفته اين مقام مسئول، از مجموع ميزان مصرف گاز در  استان 69‌درصد آن در بخش صنعتي، 27‌درصد در بخش خانگي و 4‌درصد نيز در بخش عمومي مصرف شده است. مديرعامل شركت گاز استان كرمانشاه در ادامه با اشاره به سوخت‌رساني به 61 جايگاه سی.ان.جی  در سطح استان، از مصرف روزانه 350هزار‌مترمكعب گاز در جايگاه‌هاي سی.ان.جی  استان خبر داد. 

 

 ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code