موضوعات
کرمانشاه

استان مهیای بازگشت زائران

نویسنده:
هیچ کمبودی در ناوگان حمل و نقل عمومی بین جاده‌ای برای بازگشت زوار اربعین نداریم. به گزارش ایسنا مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با اعلام این خبر گفت: 219 اتوبوس، 1233 مینی‌بوس و 1198 تاکسی بین شهری برای ارائه خدمات به زوار اربعین آماده هستند....
1396/08/20
هیچ کمبودی در ناوگان حمل و نقل عمومی بین جاده‌ای برای بازگشت زوار اربعین نداریم. به گزارش ایسنا مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با اعلام این خبر گفت: 219 اتوبوس، 1233 مینی‌بوس و 1198 تاکسی بین شهری برای ارائه خدمات به زوار اربعین آماده هستند. «بهمن خسروانی» با بیان اینکه تاکنون ارسال اتوبوس به مرز مهران برای جابه‌جایی زوار نداشته‌ایم، یادآوری کرد: این آمادگی را داریم که به محض درخواست آنها، اتوبوس مورد نیاز برای جابه‌جایی زوار را ارسال کنیم و کمبودی هم در استان ایجاد نخواهد شد. وی ادامه داد: البته امسال با تدابیری که در مرز مهران اندیشیده و از ظرفیت دستگاه‌های مختلف استفاده شده، کمتر نیاز به اعزام اتوبوس از سایر استان‌ها وجود دارد. وی در ادامه در مورد نظارت بر حمل و نقل مسافرین که از مهران به کرمانشاه می‌آیند نیز اظهار کرد: نظارت‌های مستمر بر تعرفه حمل و نقل داریم و با هرگونه اضافه دریافت برخورد خواهد شد. به گفته این مسئول، اخیرا مصوب شده برای تسهیل در تردد زوار، حدود 10درصد کرایه مصوب نیز تخفیف داده شود. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون گزارشی از اضافه دریافت کرایه از زوار نداشته‌ایم، از مردم خواست هرگونه تخلف را اطلاع دهند. خسروانی در مورد فعالیت مسافربرهای شخصی در این مسیر نیز عنوان کرد: وظیفه برخورد با این افراد با دستگاه‌های دیگر است و ما فقط به مردم هشدار می‌دهیم که این خودروها امنیت لازم را ندارند. وی تاکید کرد: افرادی که از مسافربرهای شخصی استفاده کنند در صورت بروز حادثه تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند و اگر مشکلی برای آنها رخ دهد قابل پیگیری نیست.

پوشش انتظامی زائران
فرمانده انتظامی استان هم تاکید کرد: پوشش انتظامی زائران اربعین حسینی تا بازگشت کامل زوار از کشور عراق کماکان ادامه دارد. سردار «منوچهر امان اللهی» اظهار کرد: از آغاز پیاده روی اربعین، ماموران انتظامی استان به منظور برقراری نظم و امنیت در آماده‌باش هستند. وی با بیان اینکه تاکنون تردد زائران اربعین حسینی در استان بدون هیچ مشکلی انجام شده است، گفت: همه تلاش خود را به کار می‌گیریم که نظم و امنیت در زمان بازگشت زائران از کشور عراق نیز برقرار باشد. فرمانده انتظامی استان با اشاره به تلاش شبانه روزی ماموران پلیس راه، گفت: پوشش کامل انتظامی در سطح جاده‌های استان برقرار است. امان اللهی تصریح کرد: گشت‌های پلیس راه در تمام نقاط حادثه‌خیز حضوری پر رنگ دارند تا زائران سید و سالار شهیدان(ع)، سفری امن را تجربه کنند. وی بر پوشش کامل انتظامی نقاط تجمع زائران در استان تاکید کرد و گفت: از ابتدای آغاز پیاده روی اربعین، ماموران انتظامی استان در کنار موکب‌ها و مکان‌های اسکان زائران حضوری پر رنگ داشته اند.
فرمانده انتظامی استان تاکید کرد: همه توان خود را به کار خواهیم گرفت تا خادمان خوبی برای زائران اربعین باشیم. امان اللهی عنوان کرد: باتوجه به خستگی زائران در زمان بازگشت به آنان توصیه می‌شود که از رانندگی شتاب زده در طول مسیر خودداری کنند. وی با تاکید بر اینکه باید پس از هر 2 ساعت رانندگی 15 دقیقه استراحت کرد، گفت: زائران در طول مسیر در مکان‌هایی که برای آنان در نظر گرفته شده است، توقف و استراحت کنند. فرمانده انتظامی استان از رانندگان خواست که به هیچ عنوان در حالت خستگی و خواب آلودگی وسایل نقلیه را هدایت نکنند.

نگرانی بابت اپیدمی بیماری خاصی نداریم
رئیس مرکز بهداشت استان هم با اشاره به آمادگی کامل استان برای موج بازگشت زوار اربعین، گفت: نگرانی بابت موج بازگشت زائرین و ایجاد اپیدمی بیماری خاصی در کشور نداریم. دکتر «ابراهیم شکیبا» اظهار کرد: بابت بازگشت زوار اربعین حسینی نگرانی نداریم و اپیدمی بیماری خاصی هم در این زمینه گزارش نشده است.
وی بیان کرد: تنها بحث بیماری آنفلوآنزا مطرح است که ممکن است با موج بازگشت زوار همه‌گیری داشته باشد که در این زمینه نیز آمادگی کامل داریم. شکیبا با بیان اینکه هر سرماخوردگی آنفلوآنزا نیست، گفت: کوفتگی و درد بدن، سردرد، تعریق شدید و تب و لرز از جمله علائم بیماری آنفلوآنزاست و علائمی مانند عطسه و سرفه ساده تنها  نشانه سرماخوردگی ساده است و در موارد آنفلوآنزا قرار نمی‌گیرد.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از زوار خواست در صورت داشتن علائم سرماخوردگی یا آنفلوآنزا از دست دادن و روبوسی با اطرافیان خودداری کرده و از ماسک استفاده کنند.
 وی افزود: همچنین از همه افراد می‌خواهیم در دید و بازدید با زوار در صورت مشاهده علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا رعایت موارد بهداشتی را داشته و از روبوسی و دست دادن خودداری کنند.
شکیبا در ادامه با بیان اینکه موردی از بیماری وبا در استان گزارش نشده است، گفت: خوشخبتانه اپیدمی از بیماری وبا درکشور عراق گزارش نشده و نگرانی در این زمینه نداریم.
وی با بیان اینکه استان در زمینه درمان بیماری وبا در شرایط آمادگی کامل است، گفت: تاکنون موردی گزارش نشده، اما از افراد می‌خواهیم در صورت داشتن علائمی مانند اسهال شدید سریعا به مراکز درمانی مراجعه کنند. شکیبا یادآور شد: در صورت ابتلا به وبا جای نگرانی نیست و افراد با مراجعه به مراکز درمانی ظرف مدت کوتاهی درمان می‌شوند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code