موضوعات
کرمانشاه

استاندار: توسعه را به مردم و بخش خصوصی بسپاریم

نویسنده:
استاندار کرمانشاه گفت: اگر می خواهیم در مسیر توسعه موفق شویم باید پرچم توسعه را به دست مردم و بخش خصوصی بسپاریم. به گزارش روابط عمومی استانداری کرمانشاه « هوشنگ بازوند» افزود: باید فضای مثبتی را ایجاد کنیم و مردم استان را به عرصه نقش آفرینی در توسعه استان برسانیم....
1396/07/17
 استاندار کرمانشاه گفت: اگر می خواهیم در مسیر توسعه موفق شویم باید پرچم توسعه را به دست مردم و بخش خصوصی بسپاریم. به گزارش روابط عمومی استانداری کرمانشاه « هوشنگ بازوند» افزود: باید فضای مثبتی را ایجاد کنیم و مردم استان را به عرصه نقش آفرینی در توسعه استان برسانیم.
وی اضافه کرد: تجربه نشان داده هرجا مردم‌ پای کار آمده اند در نهایت با موفقیت همراه بوده که بهترین مثال آن پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس است. اگر می خواهیم مردم را از حالت تماشاچی بیرون بیاوریم باید آنها از داشته های استان مطلع شوند، تمرکز بیش از حد رسانه ها بر کاستی ها باعث می شود که ذهنیت عمومی جامعه توان حرکت و خروج از رکود را از دست بدهد. استاندار اضافه کرد: باید برای تزریق روحیه امیدواری برنامه ریزی کنیم، اما در نهایت این مردم هستند که باید به صحنه بیایند، توسعه را ایجاد کنند و سرنوشت خود را تغییر دهند. وی گفت: کشور از سرمایه اجتماعی بالایی برخوردار است و با استفاده درست از سرمایه های اجتماعی نه تنها می توانیم بر هر چالشی غلبه کنیم. بلکه باید به فکر تقویت سرمایه های اجتماعی باشیم.
بازوند تاکید کرد: اگر بخواهیم این استان پیشرفت کند، نیازمند این هستیم که فضای مثبتی از استان را منعکس کنیم تا جریان سیال سرمایه به سمت استان سوق داده شود. وی در ادامه اولویت اول را «کار» دانست و گفت: بیشترین حجم ارتباط من با فرمانداران است و بیشترین انتظارات را هم از فرمانداران دارم.
استاندار گفت: تدبیر و امید یعنی اینکه هرکاری که می خواهیم انجام بدهیم ابتدا و پایان آن مشخص باشد، به عبارتی با برنامه ریزی و تدبیر به سمت امیدآفرینی حرکت کنیم. بازوند، از فرمانداران خواست که کار را عنصر اصلی توسعه و پیشرفت بدانند و اولویت اصلیشان کار باشد و ‌کاملا بر اوضاع و شاخص‌ها مسلط باشند.
وی اظهار کرد: به همان اندازه ای که برای امور اقتصادی وقت می گذاریم، باید برای مسائل فرهنگی نیز وقت اختصاص دهیم.
این مسئول با بیان اینکه مدیران باید خطرپذیر و‌ ریسک‌ پذیر باشند تا بتوانند بر چالش‌ها غلبه کنند، گفت: از فرمانداران می خواهم گزارش حضور مدیران کل در شهرستانها را به صورت مستمر و ماهیانه به من منعکس کنند چراکه نظرات فرمانداران در ارزیابی مدیران کل موثر است. استاندار در ادامه گفت: معضل بیکاری غباری را در فضای کرمانشاه ایجاد کرده که فضای استان را از بیرون کدر و روح و روان مردم استان را آزرده است. و برای مدیریت استان نیز این موضوع که چالش اصلی در لایه ظاهری و زیرین استان است و باید سند مشخصی در دست فرمانداران باشد که بتوانند وضعیت اشتغال در شهرستان خود را به صورت مستمر رصد کنند. وی گفت: نقش دولت، بانک‌ها و ‌مردم در وضعیت سرمایه گذاری هر شهرستان باید مشخص و توسط فرمانداران به صورت ماهیانه رصد شود تا میزان پایبندی هر دستگاه و بانک عامل قابل سنجش و ارزیابی باشد. بازوند تاکید کرد: ظرفیت‌های استان این توانمندی را دارند که بر چالش‌ها غلبه کنند و برای تحقق این موضوع باید دیدگاه‌های مدیریتی را تغییر دهیم.
وی گفت: بدون در نظر داشتن خط و خطوط سیاسی، فرمانداران در عزل و نصب‌ها نباید به کسی که برنامه ها و سیاست‌های دولت را قبول نداشته باشد، مسئولیتی بدهند. استاندار گفت: فرمانداران از ظرفیت‌های نمایندگان مردم در مجلس و ائمه جمعه شهرستان‌ها استفاده کنند  و با آنها هم افزایی سازنده و مستمر داشته باشند.  وی همچنین عنوان کرد: عموما استان‌های زاگرس نشین با فقر مطالبه گری روبه‌رو هستند، باید از این فقر ‌ عبور کنیم‌ تا توان پیگیری مطالبات را در مرکز داشته باشیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code