موضوعات
کرمانشاه

استاندار : ادارات نباید مردم را برای ارائه خدمات منتظر بگذارند

نویسنده:
جلسه شورای مدیریت بحران استان در سر پل ذهاب که در یکی از چادر های هلال احمر برگزار شد، اولتیماتوم استاندار به مدیران این شهرستان و استان را به همراه داشت. به گزارش ایرنا،استاندار در این جلسه با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید قادر به رفع مشکلات خود باشند، افزود: ادارات دولتی نباید مردم را برای ارائه خدمات منتظر بگذارند و آن اداره هایی که ساختمان خود را در اثر زلزله از دست داده اند نیز باید در چادرها امکانات خود را راه اندازی کنند....
1396/08/27
جلسه شورای مدیریت بحران استان در سر پل ذهاب که در یکی از چادر های هلال احمر برگزار شد، اولتیماتوم استاندار به مدیران این شهرستان و استان را به همراه داشت. به گزارش ایرنا،استاندار در این جلسه با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید قادر به رفع مشکلات خود باشند، افزود: ادارات دولتی نباید مردم را برای ارائه خدمات منتظر بگذارند و آن اداره هایی که ساختمان خود را در اثر زلزله از دست داده اند نیز باید در چادرها امکانات خود را راه اندازی کنند.
«هوشنگ بازوند» با اشاره به اینکه همه دستگاه ها و بانک های سرپل ذهاب باید صبح شنبه باز باشند و به مردم ارائه خدمت کنند، افزود: مدیران کل نیز موظف به تامین نیازهای دستگاه های اجرایی و مردم هستند. به گفته وی، طبق اعلام نهادها و سازمان های امدادی مستقر در شهر و روستاهای سرپل ذهاب اکنون تعدادی چادر برای اسکان موقت روستاییان و اسکان خانواده های بازمانده در نظر گرفته شده است.
استاندار ادامه داد: با توجه به شروع فصل سرما همه امکانات و فعالیت ها باید به سمت خروج از اسکان اضطراری و تامین اسکان موقت آسیب دیدگان معطوف شود. بازوند وضعیت فعلی زباله ها در سطح شهر سرپل ذهاب را غیرقابل قبول عنوان کرد و افزود: انتظار می رود نهادهای متولی از جمله شهرداری های کرمانشاه، ‌ و سرپل ذهاب این مشکل را صبح روز جمعه ‌ر‌فع کنند.  وی ادامه داد: با توجه به تالمات روحی شهروندان وجود زباله در خیابان ها و معابر در روحیه مردم تاثیر منفی داشته و همچنین مشکلات متعدد بهداشتی را به دنبال دارد.
استاندار بر اتمام هرچه زودتر ارزیابی خسارت ها تاکید کرد و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای تسریع در اتمام ارزیابی ها و کمک به مردم، همه ساختمان های آسیب دیده را با سقف تعمیری در نظر بگیرد و ساختمان تخریب شده را نیز سریعا برای ترمیم یا بازسازی اعلام کند.
بازوند ضمن تقدیر از تخصیص کمک های دولت برای زلزله زدگان گفت: این اقدام دولت بی نظیر است چرا که تاکنون دولت در عرض یک روز این کمک ها را مصوب، ‌ و نقدینگی اعتبار آن را نیز تامین کرده است.
وی بر ایمن کردن و کانال کشی چادرهای اسکان موقت در سطح شهر سرپل ذهاب تاکید کرد و گفت: این اقدام باید با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شهرداری انجام بپذیرد.
وی افزود: آسیب دیدگانی که در مدارس اسکان یافته اند نیز طی چند روز آینده در مناطق دیگر اسکان موقت داده می شوند تا بازگشایی مدارس نیز به سرعت انجام شود.
بازوند همچنین بر تعین تکلیف آمار نهایی کشته شدگان زلزله با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، ثبت احوال و پزشکی قانونی تاکید کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز در این جلسه پیشنهاد اسکان موقت آسیب دیدگان در چادرهای سرسرای ورزشی سرپل ذهاب را ارائه داد و گفت: این اقدام در صورت تصویب مدیریت بحران استان، پس از بررسی امنیت این سالن ها امکانپذیر است.
«مجتبی نیک کردار» افزود: هم اکنون آب و برق و گاز در شهر برقرار شده و گاز نیز به لوله های اصلی تزریق شده و شرکت گاز در حال بررسی رگلاتورها و انشعابات برای ارتقای ایمنی منازل آسیب دیدگان در‌است. وی همچنین از وصل شدن برق در اکثر روستاهای سرپل ذهاب خبر داد و افزود: اکنون 20 روستا فاقد برق هستند که شرکت برق تا ظهر امروز ترانس های این روستاها را بررسی و به شبکه متصل می کند. به گفته وی، اکنون پاکسازی زباله شهری با همکاری شهرداری های تهران، کرمانشاه و سرپل ذهاب با بسیج 180 نفر نیروی انسانی و 12 دستگاه خودرو در حال انجام است. وی افزود: تاکنون 80 چشمه سرویس بهداشتی در سطح شهر ایجاد شده و روز جمعه نیز تعدادی سرویس‌های بهداشتی و حمام با آب گرم نیز در برخی نقاط شهر دایر می شود.
این مسئول گفت: 4 هزار تخته چادر برای شهر سرپل ذهاب و 1000 تخته نیز برای لکه گیری از دپوهای شهرستان های دیگر تحویل داده شده است تا به زودی مشکل اسکان موقت رفع شود.
وی گفت: در شهر سرپل ذهاب 6 هزار و 500 تخته چادر برپا شده و در کل شهرستان نیز 5 هزار و 400 تخته چادر توزیع شده است. 6 هزار و 580 میلیارد ریال تسهیلات و 2 هزار و 810 میلیارد ریال کمک بلاعوض در جریان سفر اخیر رئیس جمهوری به آسیب دیدگان زلزله یکشنبه شب استان کرمانشاه تخصیص یافته است.

بانک‌ها زلزله‌زدگان را گرفتار بوروکراسی‌های خود نکنند
 استاندار همچنین در دیدار با استاندار همدان گفت: امیدواریم بانک ها زلزله زدگان را گرفتار بوروکراسی های خود نکنند.
«هوشنگ بازوند» افزود: همه ایرانیان یکپارچه به کمک زلزله زدگان کرمانشاهی آمده اند و این نشان از همت والا و نوع دوستی مردم شریف ایران دارد. وی ادامه داد: این حس نوع دوستی یك برگ برنده و سرمایه ای بزرگ برای كشور در لحظات بحرانی است.
وی با اشاره به اقدامتی که در زمینه امدادرسانی در مناطق زلزله زده شده، گفت: از هفته آینده موضوع ایجاد اسكان  دایمی برای زلزله زدگان آغاز می‌شود. استاندار به آسیب پذیر بودن برخی بیمارستان‌های مناطق زلزله زده نیز اشاره کرد و گفت: بیمارستان ها در شرایط بحرانی مانند زلزله باید اماكن امنی برای خدمات رسانی پزشكی باشند، ولی متأسفانه بیمارستان های اسلام آباد و سرپل ذهاب در این حادثه تخریب شدند.
این مسئول همچنین با تقدیر از کمک مردم و مسئولان استان همدان،  گفت: مردم استان همدان تمام قد در این حادثه در كنار ما بودند و از همان ساعات اولیه اولین محموله های كمك را برای ما ارسال كردند که جای تقدیر بسیار دارد.
 «ناصر نیکبخت» استاندار همدان نیز اظهار کرد: تمام ایرانیان در غم مردم كرمانشاه شریك هستند. وی افزود: استان همدان از همان ساعات اولیه‌ در روند امداد و نجات زلزله زدگان مشارکت داشت و این روند با قدرت ادامه دارد. مردم همدان نیز كمك های خودجوش فراوانی را طی این مدت ارسال كرده اند و این كمك ها همچنان ادامه دارد.  نیکبخت گفت: آقای بازوند استاندار کرمانشاه دارای تجربیات مدیریتی خوبی از زلزله های بم و لرستان است كه در روند ساماندهی خوب این زلزله به كار گرفته شد، درغیر اینصورت آسیب ها بسیار بیش از این ها بود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code