موضوعات
کرمانشاه

اختصاص 97 میلیارد تومان برای توسعه اقتصادی استان

نویسنده:
معاون اقتصادی و توسعه منابع استاندار گفت: امسال از کل بودجه ای که در اختیار استان قرار می گیرد، حداقل97 میلیارد تومان صرف توسعه حوزه اقتصادی شامل شهرک های صنعتی، بازارچه های مرزی، کمک‌های فنی و اعتباری، توسعه گلخانه ها و باغ‌های مدرن می شود.
1396/06/15
 به گزارش ایسنا «رضا رحیمی» در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن تجارت و مدیران دستگاه های اقتصادی و بانک ها در سالن جلسات تدبیر استانداری برگزارشد، با اشاره به آمار بالای بیکاری در استان کرمانشاه، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل آمار بالای بیکاری در این استان، وقوع جنگ تحمیلی 8 ساله است که البته مردم کرمانشاه 10 سال این اتفاق ناگوار را تجربه کردند و ظلمی تاریخی توسط دشمنان این مرز و بوم به مردم این استان شد که لطمات آن بخصوص در حوزه سرمایه گذاری هنوز وجود دارد.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استاندار یادآورشد: علیرغم نرخ بالای بیکاری، نرخ تورم در استان کمترین نرخ در بین استان های کشور است. وی خواستار حمایت بیشتر دولت از استان  شد و گفت: دولت اعتبارات را براساس ظرفیت های اقتصادی و نرخ بیکاری در استان ها توزیع کند.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استاندار تصریح کرد: دولت با اجرای سامانه گرمسیری و ساخت چند‌ سد بزرگ، گامی بزرگ در توسعه حوزه کشاورزی استان برداشته که امیدواریم از ظرفیت های این بخش، برای تولید و اشتغال به خوبی استفاده کنیم. این مدیر ارشد اقتصادی استان ادامه داد: حوزه صنعت و معدن نیز می تواند اشتغال پایدار و گسترده ای در استان ایجاد کند. وی افزود: در شرایط فعلی استان نیاز به مشوق های معنادار دارد، به‌طوری‌که محصولات زیرمجموعه پتروشیمی ها، فولاد، فرش و صنایع تبدیلی استان بتواند با محصولات استان های صنعتی رقابت کنند.
رحیمی با اشاره به دریافت 20 میلیارد تومان کمک های فنی و اعتباری از محل مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه، تاکید کرد: 10 میلیارد تومان از این تسهیلات به بخش صنعت اختصاص یافته است.
وی تاکید کرد:97 میلیارد تومان صرف توسعه اقتصادی می‌شود ‌  امیدواریم 35 میلیارد تومان هم برای کمک های فنی و اعتباری لحاظ شود.

درخواست از بانک ها
معاون اقتصادی و توسعه منابع استاندار عنوان کرد: از بانک‌های استان خواسته ایم بین 3 تا 7 درصد از نرخ بهره بانکی تسهیلات پرداختی خود را با تلفیق این کمک های فنی و اعتباری کاهش دهند.
همچنین انتظار داریم وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز از محل اعتبارات ملی در قالب کمک های فنی و اعتباری رقم مناسبی به استان تخصیص دهد. ضمن آنکه در بحث زیرساخت ها با وجود کمک ۲۰ میلیارد تومانی سال قبل، هنوز عقب ماندگی هایی وجود دارد که باید با كمك وزارت صنعت و معدن جبران شود.  وی در ادامه رتبه کشوری کرمانشاه در زمینه جذب تسهیلات رونق تولید در 5ماه امسال در حوزه صنعت را سوم و در زمینه جذب تسهیلات حوزه کشاورزی ‌ اول اعلام کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code