موضوعات
کرمانشاه

اختصاص 12 میلیارد ریال به واحدهای خسارت دیده روانسر

نویسنده:
در زلزله اخیر گرچه شهرهای منطقه اورامانات با خسارات کمتری مواجه شدند، اما بسیاری از روستاهای این منطقه با آسیب جدی مواجه شدند.
1396/09/13
 به گزارش همشهری شهر روانسر آسیب کمتری در مقایسه با دیگر شهرهای زلزله زده دیده است و حدود 30 واحد روستایی در این شهرستان به طور کامل آسیب دیده‌اند.
در همین زمینه فرماندار روانسر گفت: در مرحله اول تخصیص اعتبارات به مناطق زلزله زده 12 میلیارد ریال برای تعمیر واحدهای مسکونی این شهرستان که در زلزله اخیر دچار خسارت شده اند، اختصاص یافت.
«حسین ویسمرادی» در نشست ستاد بحران روانسر افزود: این اعتبار شامل واحدهای مسکونی شهری و روستایی است و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال تکمیل پرونده ها برای معرفی به بانک است. وی تصریح کرد: برای بازسازی 30 واحد روستایی که به طور کامل خسارت دیده اند، 30 فقره تسهیلات به میزان 7 میلیارد و 500 میلیون ریال به این شهرستان اختصاص پیدا کرده است.
فرماندار روانسر ادامه داد: کار صدور پروانه این واحدهای خسارت دیده در حال تکمیل شدن است و سپس به بانک های عامل معرفی می شوند. ویسمرادی اضافه کرد: این واحدهای تخریبی در روستاهای چناران، تازه آباد مله ترشکه، خانم آباد، تپه کل و زیرجوبی قرار دارند.
وی اظهار کرد: در آخرین ارزیابی کارشناسان 80 واحد مسکونی شهری و 784 واحد روستایی باید بازسازی شوند و 879 واحد شهری و 972 واحد مسکونی روستایی نیز تعمیر می شوند.
رئیس ستاد بحران روانسر بیان کرد: ارکان نظام و دولت به طور‌ همه جانبه و خستگی ناپذیر در راستای رفع مشکلات زلزله زدگان و بازسازی مناطق آسیب دیده در تلاش هستند و عملکرد مدیران، اعضای ستاد بحران شهرستان و استان و همه تلاش های دولت، پاسخی به نقدهای غیرمنصفانه و غیرواقع بینانه‌افراد و اشخاص مغرض است.
ویسمرادی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های اعضای ستاد بحران شهرستان روانسر افزود: در روزهای گذشته تعدادی اظهار می کردند که روانسر جزو شهرستان‌های زلزله زده محسوب نمی شود، اما با صراحت اعلام می کنیم که این شهرستان جزو شهرستان‌های آسیب دیده بوده و از همه تسهیلات و کمک‌های بلاعوض دولت به خانوده های آسیب دیده برابر با بقیه شهرستان‌های زلزله زده برخوردار خواهد شد.

28 واحد آموزشی روانسر دچار خسارت شده
فرماندار روانسر در ادامه گفت: در زلزله اخیر 28 واحد آموزشی با 70 کلاس درس در این شهرستان دچار خسارت شده است. ویسمرادی افزود: میزان خسارات وارد شده به این مدارس بیش از 15 میلیارد ریال برآورده شده است. وی تصریح کرد: زمین های دارای کاربری آموزشی در شهرستان باید حفظ شود و آموزش و پرورش با همکاری شهرداری در راستای ثبت و سند دارکردن این املاک اقدام کند.
این مسئول ادامه داد: آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین نهاد اجتماعی و دولتی ارتباط تنگاتنگی با قشرهای مختلف جامعه دارد و باید از این ظرفیت در راستای آگاه سازی و فرهنگ سازی و پرورش نسلی فهیم و آگاه نهایت استفاده را ببریم.
مدیر آموزش و پرورش روانسر نیز گفت: همه دانش آموزان دوره ابتدایی این شهرستان به تعداد 2 هزار و 665 نفر، زیرپوشش برنامه پیشگیری از بیماری های دهان و دندان قرار می گیرند. «عثمان ویسی» افزود: امسال 30 مدرسه در شهرستان روانسر مجری برنامه مروج سلامت هستند.
وی اظهار کرد: درسال تحصیلی جاری 217 بی سواد در گروه‌های سواد آموزی، تحکیم سواد و انتقال در 50 کلاس آموزش های لازم را فرا می گیرند و 28 آموزش دهنده نیز کار آموزش این افراد را بر عهده دارند. شهرستان روانسر با 47 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code