موضوعات
کرمانشاه

اختتامیه شب‌شعر «زمزمه عاشورایی» برگزار شد

نویسنده:
به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه آخرین شب برنامه شب شعر «زمزمه عاشورایی» در شهرداری کرمانشاه برگزار شد.
1396/07/17
به گزارش ایسنا در این مراسم که با حضور اساتید مطرح  و به نام شعر و ادب استان  از جمله فرشید یوسفی، همت علی اکرادی، امین شیرزادی، حسین احمدی محبوب و دیگر شعرا برگزار شد، اشعاری زیبا در  قالب های مختلف شعری در وصف ائمه اطهار خصوصا حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)و یاران با وفای ایشان قرائت شد.
«مهدی عبدالمالکی» سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در این مراسم با تسلیت ایام محرم، بستر سازی برای برنامه های فرهنگی را یکی از رسالت های این سازمان جدید التاسیس برشمرد و اظهار کرد: یکی از بسترهای اصلی رشد فرهنگ در هر جامعه توجه به بزرگان و نخبگان فرهنگی آن است و ما نیز در شهرداری به دنبال بستر سازی و تسهیل گری برای به میدان آمدن و فعالیت اهالی فرهنگ کرمانشاه هستیم.
وی گفت: بدون نقش آفرینی صاحبان فرهنگ توسعه فرهنگی رقم نخواهد خورد و تمام تلاش ما ایجاد شرایطی  برای فعالیت هر چه پرشور تر نخبگان و فعالین فرهنگی در عرضه های مختلف است.
قائم مقام شهردار کرمانشاه افزود: تلاش ما بر به‌کارگیری همه ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی است و معتقدیم هم افزایی با سایر نهادهای ذیربط در این مسیر بسیار مهم و اثر گذار خواهد بود.
 «ابراهیم مرادی» نماینده کرمانشاه در شورای اسلامی شهر نیز بر لزوم احیای آیین های بومی در برنامه های مختلف فرهنگی تاکید کرد و گفت: نگاه ما در عرصه فرهنگ باید بر حفظ داشته ها و احیای آنها باشد.
وی گفت: همه ما در این عرصه باید تلاش کنیم و از فراموش شدن فرهنگ اصیل خود در همه موارد جلوگیری کنیم. مرادی نمونه این فراموشی را در اشعار کردی، مداحی ها و نواهای محلی برشمرد و گفت: یکی از  وظایف مهم ما تلاش برای احیا‌ و انتقال این ارزش ها به نسل های بعد است.
اجرای برنامه نی نوا توسط دکتر امیر غلامی، اجرای گروه سنج و دمام نوای ماتم و شعر خوانی تعدادی از شاعران برگزیده از دیگر برنامه های این برنامه فرهنگی بود. در این مراسم از حجت‌الاسلام دکتر مهدی عبدی، استاد فرشید یوسفی، استاد امین شیرزادی، استاد همت علی اکرادی، استاد حسین احمدی محبوب و دکتر امیر غلامی با اهداء لوح تقدیر شد. همچنین از علی بقایی، پوریا منصوری، علی اسدی، مریم قاسم پور به عنوان شاعران منتخب هیات داوران و دیگر شاعران مطرح  با اهدای جوایز و لوح تقدیر شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code