موضوعات
کاشان

مهاجرت به شهرها آسیب های اجتماعی را بیشتر می‌كند

نویسنده:
عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ادامه روند كنونی مهاجرت روستاییان به شهرها علاوه بر مشكلات اقتصادی، آسیب های اجتماعی را نیز بیشتر می كند...
1394/06/18
عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ادامه روند كنونی مهاجرت روستاییان به شهرها  علاوه بر مشكلات اقتصادی، آسیب های اجتماعی را نیز بیشتر می كند.
به گزارش ایرنا، «محمد فیروزی» در جمع مردم دهستان اریسمان بادرود، اظهار كرد : درحال حاضر حدود 70 درصد مردم شهرنشین و مابقی روستانشین هستند كه متاسفانه هنوز روند مهاجرت به شهرها ادامه دارد.
این مقام مسئول دلیل اصلی مهاجرت روستاییان به كلانشهرها را اشتغال، ثروت‌اندوزی و برخورداری از منابع و امكانات مناسب شهری دانست.
فیروزی همچنین علت اصلی مشكلات و كاستی های موجود در روستاها را تغییر موازنه زندگی شهری و روستایی در سال های اولیه انقلاب اسلامی دانست. نماینده نطنز، بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی، فعالیت‌های صورت گرفته از سوی نظام برای آبادانی و رفع مشكلات روستاها را یادآور شد و افزود: این خدمات برای جلوگیری از مهاجرت‌های بی رویه و توسعه و پیشرفت روستاها بوده است. وی با اشاره به وضعیت مطلوب تخصیص اعتبارات عمرانی در بخش بادرود، نیز گفت: به‌رغم تورم شدید در بخش مصالح و مواد مورد نیاز در پروژه های عمرانی و نیز كاهش بودجه عمرانی كشور، روستاهای بخش بادرود در 2سال اخیر از بالاترین تخصیص اعتبارات عمرانی در سطح استان اصفهان برخوردار بوده اند.
روستای اریسمان بادرود از توابع نطنز استان اصفهان در 20كیلومتری این شهرستان واقع است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code