موضوعات
کاشان

رونمایی کتاب «كویر، زندگی، زیبایی»

نویسنده:
كتاب عكس «كویر، زندگی، زیبایی» طی آیینی با حضور پیشكسوتان هنر عكاسی و مسئولان محلی در آران و بیدگل رونمایی شد...
1394/06/18
كتاب عكس «كویر، زندگی، زیبایی» طی آیینی با حضور پیشكسوتان هنر عكاسی و مسئولان محلی در آران و بیدگل رونمایی شد. به گزارش روابط‌عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل، «سجاد صادقی آرانی»، صاحب كتاب « كویر، زندگی، زیبایی» نیز در این آیین گفت: این كتاب با هدف نمایش واقعی زیبایی‌های كویر و معرفی هویت فرهنگی غنی شهرستان آران و بیدگل به چاپ رسیده است.
به گفته وی، در این كتاب 160 صفحه‌ای 150 عكس در قطع خشتی بزرگ و با كاغذ گلاسه منتشر شده است.
صادقی، تعداد فصل‌های كتاب را 4 فصل عنوان كرد و گفت: فصل اول با نام «عروس طبیعت» شامل جاذبه‌های گردشگری كویر و فصل دوم با نام «دهلیز تاریخ» شامل تصاویر خانه‌های تاریخی و بافت فرسوده شهرستان آران و بیدگل است.
این هنرمند یادآوری كرد: فصل سوم كتاب كه «كتیبه‌های هنر» نام دارد با موضوع مردم‌شناسی به معرفی مشاغل سنتی مردم آران و بیدگل پرداخته و در فصل «ترنم ایمان» نیز به عنوان آخرین فصل كتاب، آداب و رسوم و مراسم مذهبی مردم آران و بیدگل از جمله جزءخوانی و برپایی دسته‌های عزاداری به تصویر كشیده شده است.
مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور در این آیین اظهار كرد: آنچه موجب سرافرازی یك ملت در حوزه‌های گوناگون می‌شود، هویت و غنایم فرهنگی آن است.
«سیف‌الله امینیان» به دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره كرد و افزود: اگر هشت سال همه دنیا جمع شدند تا یك ملت را نابود كنند، آنچه موجب پیروزی جمهوری اسلامی ایران شد، غنایم، اعتقادات و ارزش های فرهنگی ملت ایران بود. وی بر حفظ غنایم فرهنگی در جامعه تأكید كرد و گفت: بایستی از شخصیت‌ها، چهره‌های ادبی و علمی كه گنج‌های فرهنگی ما محسوب می‌شوند محافظت كرده و قدر آنها را بدانیم.
معاون سابق رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری كشور، با اشاره به زیبایی‌های گردشگری موجود در شهرستان آران و بیدگل، اظهار كرد : كویر و دریاچه نمك این منطقه از زیباترین جاذبه‌های گردشگری دنیا محسوب می‌شوند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code