موضوعات
کاشان

جشنواره ملی عكاسی نعنا در كاشان

نویسنده:
دومین جشنواره ملی عكاسی نعنا با برگزاری تور عكاسی و بازدید از مزارع نعنا، كارخانه تولید و استحصال گیاه نعنا و بازدید از آثار تاریخی كاشان آغاز شد...
1394/06/18
دومین جشنواره ملی عكاسی نعنا با برگزاری تور عكاسی و بازدید از مزارع نعنا، كارخانه تولید و استحصال گیاه نعنا و بازدید از آثار تاریخی كاشان آغاز شد.
به گزارش روابط‌عمومی شهرداری كاشان، دبیر جشنواره ملی عكاسی و نقاشی نعنا در كاشان در جمع خبرنگاران اظهار كرد: دومین جشنواره ملی نعنا در بخش اصلی گیاه نعنا، كشاورزی، بسته‌بندی و موارد مرتبط در دو بخش ویژه برگزار می‌شود.
«قاسم گندمی» تهیه عكس از آثار تاریخی و فرهنگی كاشان، عكاسی از مراحل كاشت تا مصرف محصول نعنا، نقاشی در موضوع نعنا، مناظر تاریخی و طبیعی، آیین، آداب و رسوم مردم كاشان را از بخش‌های جشنواره عكاسی و نقاشی نعنا برشمرد و افزود: جشنواره ملی عكس و نقاشی نعنا در كاشان با برگزاری تور عكاسی و بازدید از مزارع نعنا، كارخانه تولید و استحصال گیاه نعنا و بازدید از آثار تاریخی كاشان آغاز شده است. وی تاكید كرد: علاقه‌مندان به عكاسی و نقاشی می‌توانند آثار خود را با توجه به محورهای مطرح شده تهیه و به دبیرخانه جشنواره واقع در مركز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری كاشان یا به آدرس پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی menthafestival94@gmail.COM تا بیستم شهریورماه ارسال كنند.
دبیر جشنواره عكاسی و نقاشی نعنا در خصوص نحوه ارسال آثار گفت: هر‌شركت‌كننده می‌تواند در هر‌بخش سه اثر به دبیرخانه ارسال و در سایت جشنواره ثبت‌نام كند.
گندمی، زمان داوری آثار را بیست و دوم شهریورماه ذكر و خاطرنشان كرد: آثار برگزیده در نمایشگاه عكس و نقاشی جشنواره همزمان با جشنواره ملی نعنا در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.
به گفته وی، در نخستین جشنواره عكاسی نعنا در سال گذشته بیش از 600 عكس از 200 عكاس به دبیرخانه ارسال شد و امیدواریم امسال با توجه به بخش‌های ویژه شاهد افزایش آثار ارسالی و تعداد شركت‌كنندگان باشیم.
وی هدایای نفرات برتر بخش عكاسی و بخش‌های ویژه جشنواره را به ترتیب پنج، سه و دو میلیون ریال همراه با لوح یادبود و گواهی شركت در جشنواره اعلام كرد و یادآور شد: به تمامی آثار برگزیده حق تألیف نیز تعلق می‌گیرد.
دومین جشنواره ملی نعنای فین كاشان از بیست و پنجم تا بیست و هفتم شهریورماه در بخش‌های عكاسی و نقاشی، مقاله‌نویسی و همایش ادبی و هنری سیلك از سوی شهرداری كاشان برگزار می‌شود.

  • دوره‌های ضمن خدمت برای فرهنگیان كاشان
معاون پژوهش و آموزش نیروی انسانی مدیریت آموزش و پرورش كاشان، از برگزاری دوره‌های ضمن خدمت برای فرهنگیان خبر داد.
به گزارش فارس ، «علیرضا فاضل دربندی» اظهار كرد: در تابستان جاری بیش از 400 ساعت دوره آموزش ضمن خدمت برای فرهنگیان این شهرستان اجرا شده است.
 این مقام مسئول كرد: «250 ساعت آموزش روش تدریس 10 درس جدید پایه نهم» از جمله دوره‌های آموزشی است كه با حضور 450 نفر از دبیران دوره متوسطه اول برگزار شد.
معاون پژوهش و آموزش نیروی انسانی مدیریت آموزش و پرورش كاشان، تأكید كرد: دوره بازآموزی درس‌های پایه پنجم ابتدایی از دیگر دوره‌هایی است كه با حضور 150 نفر از آموزگاران این پایه تحصیلی به صورت كارگاه و شركت در سایت فناوری و كار تیمی برگزار می‌شود.
 به گفته وی، 86 ساعت دوره آموزش روش تدریس از دوره‌هایی است كه با حضور 60 نفر از نیروهای «سرباز معلم» برگزار شده و شركت كنندگان با آموزش‌های روان‌شناسی تربیتی، اصول كلاس‌داری، روش‌ها و فنون تدریس و راهنمای تدریس دوره ابتدایی را فرا می‌گیرند.
 این مسئول تصریح كرد: در این دوره‌های آموزشی، 210 نفر از آموزگاران مدارس دولتی و 25 نفر از آموزگاران مدارس غیر دولتی از آموزش‌های تخصصی بهره‌مند می‌شوند كه 60 درصد محتوا در تابستان و بقیه در آبان‌ماه برگزار می‌شود. وی یادآوری كرد: با توجه به تغییر مقطع برخی دبیران و تغییر پایه آموزگاران دوره ابتدایی، كلاس آموزش این گروه از همكاران نیز در مهرماه برگزار می‌شود.
فاضل دربندی افزود: دوره آموزشی بررسی مشكلات و بازخوردهای ارزشیابی توصیفی برای همه كاركنان دوره ابتدایی در گروه آموزگاران، مدیران و كارشناسان و دوره كارآفرینی برای آشنایی با نحوه راه‌اندازی شركت‌های تعاونی كوچك از دیگر دوره‌های ضمن خدمت است كه در مركز تحقیقات معلمان آموزش و پرورش كاشان برگزار شده است.

  • صنایع دستی كاشان داوری می‌شوند
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كاشان از ارسال 43 اثر صنایع دستی این شهرستان به سومین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت خبر داد.
به گزارش روابط‌عمومی اداره میراث فرهنگی ، «محسن جاوری» اظهار كرد : آثار 30 هنرمند كاشانی برای داوری سومین دوره نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی منطقه مركزی كشور كه با حضور استان های اصفهان، قم، مركزی، چهارمحال و بختیاری، لرستان و یزد از هجدهم شهریورماه به مدت 3 روز در اصفهان برگزار می شود، ارسال شده است.
این مقام مسئول گفت: دریافت‌کنندگان نشان ملی می توانند
 سال آینده در مسابقات بین المللی دریافت مهر اصالت یونسكو شركت كنند.
وی با بیان اینكه كاشان سرزمینی با پیشینه تاریخی و فرهنگ غنی است، افزود: صنایع دستی و هنرهای دستی كاشان بیش از 7 هزار سال قدمت دارد كه متاسفانه برخی رشته های این منطقه منسوخ شده است.
«معصومه بینوا» در رشته شعربافی، «منصور متشكر» در رشته زری بافی و «جهانگیر جلالی» در رشته نقاشی پشت شیشه سال گذشته از كاشان موفق به اخذ نشان مرغوبیت صنایع دستی شده بودند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code