موضوعات
کاشان

آتش‌نشانی كاشان به استانداردهای جهانی نزدیك شد

نویسنده:
سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری كاشان گفت: آتش‌نشانی كاشان به‌لحاظ تعداد ایستگاه به استانداردهای جهانی نزدیك شده است...
1394/06/18
سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری كاشان گفت: آتش‌نشانی كاشان به‌لحاظ تعداد ایستگاه به استانداردهای جهانی نزدیك شده است.
به گزارش ایرنا، «سیدمهدی مجدالاشرافی» اظهار كرد : استاندارد جهانی برای هر‌50 هزار نفر جمعیت یك ایستگاه آتش‌نشانی است كه با توجه به جمعیت 300 هزار نفری كاشان،5 ایستگاه آتش‌نشانی در این شهر وجود دارد.
این مقام مسئول از ساخت و تجهیز2 ایستگاه آتش‌نشانی جدید در آینده نزدیك در كاشان خبر داد و افزود: این ایستگاه ها در محل مسكن مهر و منطقه راوند كاشان راه‌اندازی می شود.
وی تاكید كرد: از ایستگاه آتش‌نشانی مسكن مهر با 95 درصد پیشرفت و صرف اعتباری افزون بر 40 میلیارد ریال همزمان با هفتم مهر روز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی بهره داری می شود.
مجدالاشرافی تصریح كرد: براساس استاندارد جهانی به ازای هر‌3هزار نفر جمعیت یك شیر هیدرانت (شیر ایستاده آتش‌نشانی) در شهر نیاز است كه اكنون 87 نوع از این نوع در مناطق مختلف شهر كاشان به ویژه در مكان هایی كه احتمال آتش سوزی وجود دارد، نصب شده است.
وی با بیان اینكه شیرهیدرانت فقط برای پر كردن مخزن خودروهای آتش‌نشانی بهره گیری می شود، خاطرنشان كرد: اكنون شهر كاشان با كمبود 13 عدد شیر هیدرانت روبه‌رو است.
سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری كاشان با اشاره به نوسازی این سازمان به‌لحاظ نیروی انسانی و تجهیزات در سال جاری گفت: 30 نیروی جوان ورزیده در این سازمان استخدام شده اند.
وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی ایستگاه آتش‌نشانی فرودگاه كاشان گفت: 15 نفر با فراگیری آموزش های لازم در این ایستگاه مشغول به‌كار خواهند شد.
مدیر عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری كاشان نیز گفت: 341 مورد آتش سوزی و 437 حادثه در 5 ماه گذشته در این شهر رخ داده كه این رقم در سال گذشته طی همین مدت 331 حریق و 394 حادثه بوده است.
محمد توكلی افزود: آتش‌نشانان جان 11 نفر را در حوادث آتش سوزی و همچنین جان 29 نفر را در دیگر حوادث امسال نجات داده اند.
در این نشست، خبرنگاران نیز آموزش های مقدماتی اطفای حریق را فرا گرفتند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code