موضوعات
اسلامشهر

نگارخانه‌ای برای جنوب غرب تهران

نویسنده:
نگارخانه هنر، به عنوان اولین نگارخانه ثبت شده برای شهرهای جنوب غرب تهران ، در اسلامشهر افتتاح شد....
1396/03/13
 نگارخانه هنر، به عنوان اولین نگارخانه ثبت شده برای شهرهای جنوب غرب تهران ، در اسلامشهر افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامشهر، این مراسم با حضور محمد حسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامشهر و مسئولان و اهالی فرهنگ و هنر و رسانه برگزار شد.
در این مراسم رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامشهرهدف از افتتاح این گالری را حمایت از هنرمندان بومی دانست و گفت: ایجاد بستر و زیر ساخت لازم برای ارائه آثار هنری از نیازهایی بود که مورد تأکید هنرمندان و دست اندرکاران اداره فرهنگ و ارشاداسلامی قرار داشت.
«حسن حسینی» افزود: به همین منظور از حدود 1 سال قبل با تغییراتی که در ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد شد، بنیان این نگارخانه احداث شد و پس از تجهیز به بهره برداری رسید.   نکته مهم در این زمینه رعایت استقلال نگارخانه از فضای داخلی اداره فرهنگ و ارشاداسلامی با تمامی امکانات است. است.
وی در ادامه از حمایت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل و نیز از معاون هنری و سینمایی اداره کل که در زمینه دریافت مجوز و ثبت رسمی نگارخانه کمک‌های بسیاری را به اداره کردند قدردانی کرد.
در ادامه معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران از همکاری ، تلاش و پیگیری‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامشهر خصوصا  ریاست اداره برای ساخت و تکمیل نگارخانه که منجر به اضافه شدن یک مرکز فرهنگی به مجموعه استان تهران شد تقدیر کرد.
محمد حسین اسماعیلی در ادامه به اتفاقات مهم فرهنگی هنری و حضور هنرمندان در عرصه‌های مختلف در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و با مقایسه آماری   رونق فعالیت‌های فرهنگی هنری در رشته‌های مختلف را به سبب اعتماد به دولت به استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود، دانست.
همزمان با این مراسم، از رئیس انجمن هنرهای تجسمی و 21 نفر از فعالان این حوزه تجلیل و نمایشگاه آثار هنرمندان اسلامشهری و تهرانی برگزار شد.
ضمنا در این نگارخانه نمایشگاه کتاب با ٥٠ درصد تخفیف در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code