موضوعات
اسلامشهر

میزبانی شهریار از ۱۱۵ هزار مسافر نوروزی

نویسنده:
دبیر ستاد تسهیلات سفرشهریار گفت: با توجه به بررسی‌های انجام شده در تعطیلات نوروزی ۱۱۵ هزار نفر از جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی، طبیعی و انسان ساز این شهرستان بازدید کردند...
1395/01/22
دبیر ستاد تسهیلات سفرشهریار گفت: با توجه به بررسی‌های انجام شده در تعطیلات نوروزی ۱۱۵ هزار نفر از جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی، طبیعی و انسان ساز این شهرستان بازدید کردند.«فرشید ستایش راد» در گفت و گو با مهر درباره میزان و تعداد بازدیدهایی که از این شهرستان در ایام نوروز صورت گرفت، افزود: شهریار یکی از شهرهای گردشگری برجسته و قابل توجه در استان تهران محسوب می‌شود که همواره مورد توجه گردشگران بوده است.
به گفته دبیر ستاد تسهیلات سفر شهریار، موقعیت منطقه‌ای شهرستان شهریار، همجواری با پایتخت، قرارگرفتن در میان شهرستان‌های ملارد، رباط کریم، قدس و کلانشهری چون البرز موجب شده است در طول تعطیلات نوروزی استقبال پررنگی از جاذبه‌های گردشگری و ظرفیت‌های موجود در این خطه شود.ستایش راد افزود: با بررسی‌های انجام شده و آمار به دست آمده از حضور مسافران نوروزی در این شهرستان حدود ۱۳۷ خانوار در مناطق و اماکنی که آموزش و پرورش به عنوان مراکز اقامتی تعریف و پیش بینی کرده بود، استقرار یافتند.
همچنین به گفته وی، در پارک‌ها و بوستان‌هایی چون دانشجو که کمپ بسیار مطلوب و مناسبی در سال‌های گذشته در آن ساخته شده یا پارک پردیسان، کودک، شاهد یک و 2 تعدادی از مسافران اقامت گزیدند.
دبیر ستاد تسهیلات سفر شهرستان شهریار گفت: هزینه‌ای که برای اقامت خانوارهای متقاضی دریافت خدمات و اقامت در مدرسه عزیز الله پزشکی پیش‌بینی شده بود، ۲۵ هزار تومان به ازای هر شبانه روز بود که با توجه به خدمات رفاهی که برای آن در نظر گرفته شد، هزینه‌ای ناچیز به شمار می‌رفت که یک خانواده ۱۰ نفره به راحتی می‌توانست با پرداخت آن از چنین خدماتی بهره‌مند شود.
رئیس اداره گردشگری شهریار افزود: حدود 4 هزار نفر نیز در هزار و ۳۰۰ تخته چادر اقامت داشتند که آمار قابل توجهی به شمار می‌رود.
وی افزود: با عنایت به بررسی‌ها و مطالعات انجام شده، شهرستان شهریار در ایام نوروز میزبان مسافرانی نیز از استان‌های فارس، آذربایجان، اردبیل، لرستان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و یزد بود که این امر موید اهمیت و جایگاه شهرستان مذکور در غرب استان تهران است.ستایش راد اظهار کرد: در بازار نقش‌اندیشه به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری انسان ساز این خطه از استان تهران نیز با راه اندازی ۱۶ غرفه و اجرای موسیقی بومی و محلی از مناطقی چون لرستان، بوشهر و آذربایجان برنامه‌های شاد و مفرحی اجرا شد که با استقبال مردم و مسافران نوروزی همراه شد. وی افزود: برای تسهیل تردد، جهت یابی و مکان یابی مسافران نوروزی، تمهیدات و تدابیری چون چاپ و توزیع 5 هزار بروشور، 3 هزار نقشه و لوح فشرده که به همت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران تهیه شده بود، پیش بینی و اجرا شد.دبیر ستاد تسهیلات سفر نوروزی در شهریار اظهار کرد: 5 هزار نقشه راهنمای راه‌ها و مسیرهای مواصلاتی نیز از سوی شهرداری شهریار تهیه شده بود که در میان مسافران نوروزی توزیع شد.
ستایش راد گفت: استقبال چشمگیر مردم در روز طبیعت از تخت رستم با وجود بارندگی‌هایی که در آن روز شاهد بودیم نیز در نوع خود جالب توجه بود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code