موضوعات
اسلامشهر

مراسم سالگرد ارتحال در اسلامشهر

نویسنده:
در سالروز ارتحال امام خمینی(ره) بیش از 8 هزار نفر از شهروندان اسلامشهری به حرم مطهر اعزام می‌شوند....
1396/03/13
در سالروز ارتحال امام خمینی(ره) بیش از  8 هزار نفر از شهروندان اسلامشهری  به حرم مطهر اعزام می‌شوند. رئیس ستاد بزرگداشت ارتحال امام(ره) سپاه ناحیه سیدالشهدای اسلامشهر به تسنیم  گفت: برگزاری نشست‌های بصیرتی، ارائه خدمات فرهنگی، پزشکی و درمانی و چندین طرح جهادی و محرومیت‌زدایی از جمله ویژه برنامه‌های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در  این شهر است.
علی‌اکبر جهانی‌نژاد اظهار داشت: امام خمینی(ره) در دورانی از تاریخ که استکبار و ظلم سرتاسر جهان را فرا گرفته و از اسلام چیزی نمانده بود، ندای اسلام ناب محمدی را در جهان طنین‌انداز کرد و مردم آزاده با لبیک به آن، برای گسترش اسلام اصیل به صحنه آمدند. رئیس ستاد ارتحال تأکید کرد: امام خمینی(ره) به ما آموخت  که دل در گرو کمک‌های الهی داشته باشیم و به قدرت‌های مادی و غیر الهی  وابسته نباشیم. عدالت اجتماعی، توجه به محرومان و مقابله با کاخ‌نشینی از شاخصه‌های بارز ایشان بود که به عنوان یک سیره و الگو درجامعه ما شناخته شده است.
جهانی‌نژاد با بیان اینکه گرامیداشت سالروز ارتحال امام(ره) یک همایش بزرگ بین‌المللی است افزود: مراسم ارتحال امام خمینی(ره) یک مراسم وحدت‌آفرین و ملی است و همه گروه‌ها در این روز دور هم جمع می‌شوند.
وی با اشاره به اندیشه‌های امام راحل تأکید کرد: ایشان نسبت به قدرت‌های مادی و خارجی بی‌اعتنا بودند و به مردم کشور اعتماد داشتند. هر آنچه را که می‌خواستند به جای اینکه به خارج  متکی باشند به نیروها و امکانات داخل کشور توکل می‌کردند.
این مسئول تصریح کرد: با توجه به اینکه سالروز ارتحال امام(ره) با ماه مبارک رمضان مصادف شده با ایجاد تغییراتی در برنامه‌های سنوات گذشته و با تمهیداتی که در ستاد شهرستانی لحاظ شد و 8 هزار نفر از مردم اسلامشهر به صورت متمرکز برای شرکت در مراسم ارتحال، بعدازظهر روز 14خرداد به حرم مطهر امام(ره) اعزام می‌‌شوند. وی با اشاره به برنامه‌های ویژه سالگرد ارتحال افزود: ده‌ها مسابقه فرهنگی، هنری، ورزشی و برگزاری نشست‌های بصیرتی، ارائه خدمات فرهنگی، پزشکی و درمانی و چند طرح جهادی و محرومیت‌زدایی از دیگر ویژه برنامه‌های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در اسلامشهر است که توسط ستاد ارتحال با همکاری دستگاه‌های مختلف و بسیجیان و مردم  این شهر برگزار می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code